YAZARLAR

Adem Dursun

|
8345

1956’da Balıkesir’de doğdu. 1960’lı yılların ortalarında ailece „Taşı toprağı altın“ sanılan İstanbul’a göç etti.

  1956’da Balıkesir’de doğdu. 1960’lı yılların ortalarında ailece „Taşı toprağı altın“ sanılan İstanbul’a göç etti. İlk, orta ve liseyi İstanbul’un Zeytinburnu semtinde okudu.


Gazeteci-yazar

1956’da Balıkesir’de doğdu. 1960’lı yılların ortalarında ailece „Taşı toprağı altın“ sanılan İstanbul’a göç etti. İlk, orta ve liseyi İstanbul’un Zeytinburnu semtinde okudu. 1970’li yıllarda aşık olduğu İstanbul’un „Sahaflar Çarşısı“ndaki kitapların kokusuyla büyüdü. 1980 yılında ikinci göçünü yaşadı; Berlin’e geldi. Berlin’de kimya öğrenimi sırasında, İstanbul’a olan hasretini, İstanbul’dan getirttiği Cumhuriyet gazetesi ve kitaplarla giderdi.

Şiirle başladığı yazı hayatına, Milliyet ve Sabah gazetelerinde yazmış olduğu makalelerle devam ederken, kendini gazeteciliğin içinde buldu. Serbest gazeteci olarak Milliyet, Sabah, 8. Gün ve Cumhuriyet HAFTA gazetelerinde politika, spor, eğitim, kültür ve sanat haberleri yazdı, söyleşiler yaptı.

On yıl Berlin Merhaba dergisinde Haber Müdürü olarak çalıştı. Türkiye’den gelen tiyatro sanatçılarıyla yaptığı söyleşilerini bu dergide sürdürdü. Son yıllarda İstanbul tiyatro söyleşileri SAHNE TOZU adıyla sadece www.tiyatronline.com’da yayınlanmaktadır. 

ESERLERİ

2010 yılında söyleşilerinden oluşan „Yaşamlarını Tiyatroya Adayanlar“ adlı kitabı yayınlandı. Bu kitabıyla 29. İstanbul Kitap Fuarı (TÜYAP) na katıldı.  Sosyal Medya Hesapları:
Yazarın Yazıları

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir