YAZARLAR

Başak Sakızlıoğlu

|
6109

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü...

    BAŞAK SAKIZLIOĞLU

   Ankara’da dünyada geldi. Orta ve lise öğrenimini İzmir Karşıyaka Lisesi’nde tamamladı. 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü, Tiyatro Ana Sanat Dalı, Dramatik-Yazarlık / Dramaturgi Bölümü’nü ikincilikle kazandı. 

  1996-1997’de Suat Taşer Oyun Yazma Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü aldı. 1997 yılında üniversiteden Dramaturg olarak mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yabancı Diller Bölümü İngilizce Hazırlık Programı’nı tamamladı. Aynı yıl kazandığı Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları / Tiyatro Bölümü’ndeki Yüksek Lisans eğitiminden 2001 yılında birincilikle mezun oldu. 

   1999-2001 yılları arasında TRT Radyo-Televizyon Dergisi  nin İzmir İstihbarat Ekibi’nde yer alarak kültür-sanat yazıları yazdı, röportajlar yaptı. 1999 yılından 2009 yılına kadar TRT İzmir Televizyonu’na belgesel ve magazin program metinleri yazdı. 2003 yılından bu yana TRT İzmir Radyosu’nda çeşitli radyo programlarının yapım ve yayınında görev almakta. 

   D.E.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerine Metin Yazarlığı üzerine çeşitli seminerler verdi. Aylık yayımlanan “Tiyatro Tiyatro Dergisi’nde oyun eleştirileri ve tiyatro yazıları yazmakta. Halen TRT İzmir Radyosu - TRT-FM’ de yayınlanan “İMBAT” adlı programda yapımcı olarak görevini sürdürmekte.Sosyal Medya Hesapları:
Yazarın Yazıları

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir