YAZARLAR

Elçin Gürler

|
7161

Çeşitli haber sitelerinde sanat ağırlıklı köşe yazıları kaleme almış ve söyleşi dizisi oluşturmuştur...

Denizli doğumlu olan Elçin Gürler; dramatik yazarlık, profesyonel tiyatro sanatçılığı, tiyatro eleştirmenliği yapmıştır. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuş halen; Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümüne devam etmektedir. Sadri Alışık Kültür Merkezi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi gibi kurumalardan tiyatro eğitimi almıştır. Pek çok kurumda tiyatro sanatçısı olarak görev almış; Tiyatro…Tiyatro Dergisi, Tiyatronline Haber Portalı gibi yayınlarda tiyatro eleştirileri yapmıştır. Çeşitli haber sitelerinde sanat ağırlıklı köşe yazıları kaleme almış ve söyleşi dizisi oluşturmuştur. 


Bosna Savaşı ve Aliya İzzetbegoviç’in hayatını anlatan “Bilge Kral:Aliya” adlı oyunun yazarlığı, Osmanlı son dönemini anlatan Sürgün Sultan adlı romandan sahneye uyarlanması kendisine aittir. 


Tiyatro ve yazarlığın yanında ATV Drama Departmanında TV Dramaları alanında televizyon tecrübesi de olmuştur. 2014 yılında ünlü yazar Memet Baydur’un Yeşil Papağan Limited oyunun yönetmenliğini yapmış ve Çizmeli Kedi adlı oyunun yeniden yazımını üstlenerek sahneye taşımıştır. 


Galataperform’da bir yıllık oyun yazarlığı atölyelerine kabul edilmiş; 2015 Haziran ayında Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali’nde yazarlığını üstlendiği “Aşk…Güncellenmiş Versiyon” adlı oyunu okuma tiyatrosu kapsamında seyirci ile buluşturulmuştur.


Dramatik yazarlık alanında televizyon ve sinema projeleri üzerinde çeşitli yapım şirketleriyle bağlantı olarak çalışmaktadır.Sosyal Medya Hesapları:
Yazarın Yazıları

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir