MAKALELER

Konser tadında gerçek bir tiyatro resitali.

2024.02.10 00:00
| | |
2641

Hakkı Ergök'ün yazdığı, Kemal Başar'ın yönettiği ve hayat verdiği "Öykülerden Oyunlar"da...

Hakkı Ergök'ün yazdığı, Kemal Başar'ın yönettiği ve hayat verdiği " Öykülerden Oyunlar "da, piyano ve vokal olarak Atacan Canay da, Kemal Başar'a eşlik ediyor.

Afişte yer alan, bu eserin  39 yıl önce aramızdan ayrılan Savaş Başar'a ithaf edildiğine ilişkin not vefanın, saygının, özlemin bir  yansıması olarak hayli etkileyici...

Kemal Başar, seslendirdiği şarkıları, kattığı teatral yorumlarla bambaşka boyutlara taşırken, her notaya, her harfe yepyeni anlamlar, duygular ekliyor...ve yorumculuktaki başarısını bir kez daha ortaya koyuyor.

Kalbe seslenen şarkıların, böylesi büyük bir ustalıkla, yine kalbe seslenen bir tekstle harmanlanlanması ancak "Kemal Başar Faktörü"yle açıklanabilir.

Ayrılık, sevda, umut, kaygı,  umutsuzluk...duygudan duyguya geçişlerle kendi içimize planlı bir  yolculuğa çıkmanızı sağladı Kemal Başar.Az ötede duran umut paketini işaret etti.Tam zamanlı aşklardan bahsetti.

Kısaca, konser tadında gerçek bir tiyatro resitali izlemenin güzelliğini yaşattı bizlere.Ve hayata dair çok şey hatırlattı...

#öykülerdenoyunlar #kemalbaşar #hakkıergök #tiyatrokeyfi 

Anahtar Kelimeler: kemal başar, tiyatro keyfi, öykülerden oyunlar0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.
Diğer Yazıları

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir