MAKALELER

Slogan : Bir Hayalimiz Var

2024.02.10 00:00
| | |
3445

Bundan tam dokuz yıl önce Murat Çubukçu Uşak'ta bir tiyatro kurma hayali ve kararıyla yola çıkar.

Bundan tam dokuz yıl önce Murat Çubukçu Uşak'ta bir tiyatro kurma hayali ve kararıyla yola çıkar.Tarihler 27 Mart 2016'yı gösterdiğinde Uşak Belediye Tiyatrosu Hayat Bir Tiyatro adlı oyunla perdesini açar.

Uşak Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu kısıtlı imkanlarla, öyle başarılı, ses getiren işler ortaya koyar ki, tiyatro kısa zamanda kendi izleyicisini oluşturur.Örneğin iki yıl boyunca bilet satışı yapmazlar hiç, bir resim defterine veya bir kırtasiye ürününe bir tiyatro bileti verilir. " Her çocuk mutlu olsun", derler.Bir çocuğun ufacık tebessümüne yıldızlar yağdırmak isterler.

Ömürleri boyunca hiç tiyatro izlememiş olanları yepyeni bir dünya ile buluştururlar.

Artık " Mesleğim oyunculuk " diyenlere ısrarla'  bir başka asıl mesleği 'nin ne olduğu sorulmaz olur.

Dört yüz kişilik salon her temsilde ağzına kadar doludur, biletler kısa zamanda tükenir.Alkışlar, beğeniler hiç azalmaz.

Ve perdelerini hep açık tutarlar...oyunlar oyunlara eklenir yıllar içinde :

Hayat Bir Tiyatro – Canavar Sofrası – Siz Hiç Aşık Oldunuz mu? – Adam Olacak Çocuk İbiş -  Ruhi Bey Nasılım - Çok Tuhaf Bir Soruşturma – Kasabanın Alileri – Faldır Fuldur – Ah Şu Gençler – Yedi Kocalı Hürmüz – Godoyu Beklerkene – Beni Siz Delirttiniz – Duyulmamış Bir Aşk İlleti – Gökyüzünde Bir Nokta - İbiş Durakta - Bizim Sandık - Git Gel Dolapta -  Çikolata Dükkanı  -  Kocamın Nişanlısı – Bir Delinin Hatıra Defteri – Sınır – Medusa Müzikali- Papaz Kaçtı ...

Murat Çubukçu için sanat siyaset üstü bir kavramdır ve her başarı bir büyük mücadelenin ürünüdür.Tek bir sloganı vardır : " Bir hayalimiz var..." İşte, o hayalini gerçek kılar.Örneğin Tiyatro Gazetesi tarafından "Yılın Tiyatro Adamı " ödülüne değer bulunur. " Bizim Sandık " Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri'nde " En Uyumlu Ekip " ve Necip Kamiloğlu " Bir Delinin Hatıra Defteri "nde ki performansıyla " Genç Kuşak En İyi Erkek Oyuncu " ödülünü kazanır.

Uşak Belediye Tiyatrosu turneler yapar, festivallere katılır, perdesini hep açık tutar.

Anahtar Kelimeler: bir hayalimiz var, Uşak Belediye Tiyatrosu0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.
Diğer Yazıları

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir