MAKALELER

Serkan Aydın İle Yüz Yüze

2023.07.25 00:00
| | |
4227

Serkan Aydın İle Yüz Yüze

Tiyatro sanatçısı Serkan Aydın ve hakkında merak edilenleri kendisinden dinleyelim;

1973 Ordu doğumluyum, ilkokuldan bu yana tiyatro ile ilgilenmekteyim. Çocukluğumdan bu yana her zaman sanat ile ilgilendim. Eğitimimi de bu alanda tamamladım. Bilinen ünlü tiyatro sanatçılarından eğitimler aldım. Ülkemizde ve yurt dışında bir çok şehir tiyatrosunda yer aldım. Aynı zamanda özel tiyatrolarda ve müzikallerde de yer aldım. Herkesin bildiği ulusal televizyon kanallarında oyuncu, yönetmen yardımcı ve yönetmen olarak görev aldım. Hala gidecek çok yolum olduğunu düşünüyorum. 

Serkan Aydın için Sanat Nedir?

Bu durum kesinlikle içsel bir şey. Çünkü hayatın aslında her alanında sanat ruha şifa veriyor bence. Nasıl uykuya, yemek yemeye ihtiyaç duyuyorsak, sanata da ihtiyacımız vardır. Kendim için zaten düşünülemez ama tüm insanlık için de sanatsız bir hayatın sürdürülebilirliği bana göre mümkün değil!

Genç Sanatçılara Önerileriniz Nedir?

Öncelikle bir şeye inanmak sahip olabileceğiniz en büyük güç! Bu gücü kendinde gören kişi peşini bırakmazsa istediği her şeyi yapabilir. Bu sanat olur, bilim olur ya da başka bir şey.  Serkan Aydın olarak kendimde bir potansiyel gördüm ve peşini asla bırakmadım. Bu sayede sevdiğim işi yapıyorum, olmak istediğim yerdeyim ve sürekli üretiyorum. Bu durum, hayatımın sonuna kadar da devam edecek bir yol benim için. Gençlere önerim, bu işe bu şekilde bakmalılar.

Peki, Sizin Hedefiniz Nedir?

Kariyerimin başından bu yana çok şey öğrendim, daha da öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum. Bir heves ya da bir ilginin ötesindedir sanat. Bu nedenle, bir hedef belirlemek bana göre doğru olmaz! Bu bir yolculuk ve ben her zaman devam edeceğim.

Anahtar Kelimeler: serkan aydın0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.
Diğer Yazıları

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir