Haber

MACBETH 16 ve 26 Şubat'ta!

MACBETH 16 ve 26 Şubat'ta!

2017.01.25 00:00
| |
0
|
3757


Tiyatro tarihinin en ünlü ve Shakespeare'in en önemli oyunlarından olan Macbeth hiçbir zaman eskimedi ve güncelliğini yitirmedi.

William Shakespeare'in ölümsüz eserinden Sabahattin Eyüboğlu'nun Türkçeye kazandırdığı, Bülent Emin Yarar'ın yönettiği; Simel Aksünger, Serkan Altıntaş, Aziz Caner İnan, Murat Kapu, İsmail Sağır, Ayşegül Uraz ve Cem Uslu'nun rol aldığı MACBETH 16 ve 26 Şubat tarihlerinde Profilo Kültür Merkezi'nde izlenebilir!

Biletler Profilo Kültür Merkezi gişesinde ve biletix'te!

Oyunun konusu:
Tiyatro tarihinin en ünlü ve Shakespeare'in en önemli oyunlarından olan Macbeth hiçbir zaman eskimedi ve güncelliğini yitirmedi. İskoçya beylerinden Macbeth, öğrendiği kehanetin gücüyle Kral Duncan'ı öldürüp tacı ele geçirdi ve iktidarını elinde tutmak için hiçbir şeyden kaçınmadı. Arzularının esiri mi oldu Macbeth? Yoksa hakkı olduğuna inandığı şeyi almak için dönemin koşullarınca belirlenen yegâne yöntemi mi uyguladı? İktidarı ele geçirmenin ve elinde tutmanın yolları bugün ne kadar farklı?
 
YAZAN: William Shakespeare ÇEVİREN: Sabahattin Eyüboğlu YÖNETEN: Bülent Emin Yarar SAHNE ve KOSTÜM TASARIMI: Başak Özdoğan IŞIK TASARIMI: Cem Yılmazer KUKLA: Candan Seda Balaban ORİJİNAL MÜZİK: Orhan Enes Kuzu SAHNE MÜZİSYENİ: Hüseyin Korkma HAREKET DÜZENİ: Dicle Doğan SAHNE DÖVÜŞÜ: Tamer Serkan Subaşı ASİSTAN: Sevilay Ergüler AFİŞ: Savaş Çekiç SAHNE FOTOĞRAFLARI: Ali Güler STÜDYO FOTOĞRAFLARI: Burak Bulut Yıldırım
 
OYNAYANLAR: Simel Aksünger, Serkan Altıntaş, Aziz Caner İnan, Murat Kapu, İsmail Sağır, Ayşegül Uraz, Cem Uslu.
 
Ne zaman? Saat kaçta? Nerede?
16 Şubat Perşembe  /  23.00  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon
26 Şubat Pazar  /  16.00  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon

Anahtar Kelimeler: macbeth, ekip tiyatrosu, william shakespeare, bülent emin yarar

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir