MAKALELER

Lavaboda yıkarsan ellerini, nehirlere gerek kalmaz.

2022.09.30 00:00
| | |
1956

Kosta Kortidis II 'in yazıp, yönettiği " Sorgu " yu şakaklarımda seyirme ile izledim...


" Lavaboda yıkarsan ellerini, nehirlere gerek kalmaz.."

Kosta Kortidis II 'in yazıp, yönettiği " Sorgu " yu şakaklarımda seyirme ile izledim... vicdan ve kahramanlıkla ihanet, hırs, sevgisizlik arasındaki göçük gittikçe büyümüştü. Aslında hepimiz hayallerimizin keskin kavşaklarında yapayalnız ve bir o kadar da çaresizdik.Her umut bir başka düşbozumunun eşiğiydi nicedir.

Hep söylerim, içimizde tortu bırakan oyunlar, oyuncular hiç unutulmaz." Sorgu "da, hiç kuşkusuz, onlardan biri.

Sibel Taşcıoğlu, Özdemir Çiftçioğlu, Kosta Kortidis, Akın Kaplan yaşamakla oynamak arasındaki organik bağı başarıyla kurmuşlar.Oyunculuklarıyla duyguların satır altlarını çizip, alt metinleri ustalıkla ortaya çıkartmışlar.Yaşayan ve yaşatan performanslara imza atmışlar kısaca.Bir başka ifadeyle, tüm kadro başarı çizgisinin üzerinde.

Özellikle, Sibel Taşçıoğlu'nun, malzemesi bol oyunculuğu, rol hakimiyetiyle yaşar kıldığı karaktere kattığı varsıllık kolay anlatılacak gibi değil.İzleyip, görmelisiniz, diyorum.Öyle yakışmış ki role ve fiziği, beden dili, tonlamalarıyla o kadar içten oynuyor ki ...

Ölçülü oyunu, yarattığı inandırıcılık, sahicilik duygusuyla Özdemir Çiftçioğlu, dinamik oyunculuğuyla Kosta Kortidis ve yarasalar tüneğinde çaresiz bir askeri canlandıran Akın Kaplan izleyiciden tam not almakta.Yer yer soluk kesen performanslarıyla dört oyuncu seyircinin bir an olsun eserden kopmasına fırsat tanımıyor ve hafızalardan kolay silinmeyecek bir oyun çıkartıyor.

" Sorgu ";  dekor, kostüm, ses, müzik, efekt tasarımlarıyla da etkileyici, dağarcığına hayatın matemlerini, acımasızlığını eklemiş, sezonun ilginç ve yüksek düzeyli yapımlarından biri olmaya aday bir oyun.İzlemenizi, öneririm.Hem de, hemen !

Anahtar Kelimeler: kosta kortidis, sorgu0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.
Diğer Yazıları

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir