Haber

"Sorgu" 17 Şubat'ta Tatavla Sahnede!

2024.02.07 00:00
| |
0
|
1170


Teatro Rudius'un, savaş, vatan sevgisi, aidiyet, kimlik, dostluk ve kardeşlik kavramlarını evrensel bir yaklaşımla "sorgulayan" ödüllü oyunu...

SAVAŞ ÜZERİNE EVRENSEL BİR SORGULAMA…

TEATRO RUDIUS’UN ÖDÜLLÜ OYUNU “SORGU”,  17 ŞUBAT’TA  TATAVLA SAHNE’DE!

Teatro Rudius’un, savaş, vatan sevgisi, aidiyet, kimlik, dostluk ve kardeşlik kavramlarını evrensel bir yaklaşımla “sorgulayan” ödüllü oyunu “Sorgu”,17 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da Tatavla Sahne’de! Coğrafya gözetmeksizin savaş kavramının anlamsızlığın sahneye taşıyan oyunda, “Kızılcık Şerbeti” dizisindeki rolüyle dikkatleri üzerine çeken Sibel Taşçıoğlu ile birlikte Özdemir Çiftçioğlu, Akın Kaplan ve Kosta Kortidis’in birlikte rol alıyor. Kosta Kortidis’in yazıp yönettiği “Sorgu” için biletler Biletinial.com’da ve gişede!

“Bir özgürlük meselesi” sloganıyla 2019 yılında Kosta Kortidis ve Akın Kaplan tarafından kurulan Teatro Rudius’un sahneye koyduğu “Sorgu”, 10. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri 2023’te Kosta Kortidis’e Tuncer Cücenoğlu Yılın Oyun Yazarı Ödülü’nü getirdi. Geçtiğimiz sezon Dünya Barış Günü’nde perdelerini açan oyun, ikinci sezonunda seyirciyle buluşmaya devam ediyor. 

Kosta Kortidis’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu, Akın Kaplan’ın yönetmen yardımcılığını üstlendiği oyunda Kortidis ve Kaplan’la birlikte Sibel Taşçıoğlu ile Özdemir Çiftçioğlu rol alıyor. Özgün müziklerini Altuğ Akınsel’in yaptığı oyunda sahne tasarımı ise Batuhan Bozcaada’nın imzasını taşıyor.  

1971 yılının son günleri... Herhangi bir nedenden ötürü savaş durumundaki iki ülke… Ülkelerden birinin kahraman askerlerinden biri, Binbaşı Sam Andrew, vatana ihanetle suçlanıyor. Onu sorguya çekense hayatındaki en önemli insanlardan biri, yakın dostu Albay Charles Kotalaris. Bir tesadüf bir hayatı alt üst edebilir mi? Hangi güç bir kahramandan bir hain yaratabilir? Vicdan yasaların önüne geçebilir mi? Ve... Bir sorgu odasında bu sorulara yanıt bulunabilir mi? 

17 Şubat 2024 Cumartesi akşamı saat 20.30’da Tatavla Sahne’de seyirciyle buluşacak tek perdelik “Sorgu” oyununun biletleri, Biletinial.com’dan ve salonun gişesinden temin edilebilir.  

 

Bilgi için:         teatrorudius.com

                       instagram.com/rudiusteatro

                       youtube.com/teatrorudius 

                       twitter.com/teatrorudius  

                       facebook.com/teatrorudius

Anahtar Kelimeler: sorgu, Tatavla Sahne, tearto radius

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir