Kişiler: Emre Koç


|
0
|
5010
Kariyer Bilgisi

Kocaeli Üniversitesi GSF Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı


1987 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kocaeli’nda tamamladı. Kocaeli Şehir Tiyatroları'nda atölye çalışmalarına başladı. Amatör tiyatro gruplarıyla oyunlarda oynamaya başladı. 

2010 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Okul döneminde özel bir tiyatro grubuyla "Örselenmiş Ruhlar Resmi Geçidi" adlı oyunda oynadı. 

İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Kemal Başar'ın yönettiği "Romeo ve Juliet" ve "Çığ" adlı oyunlarda asistanlık yaptı. Kısa bir dönem Tiyatro Kare'nin çocuk oyununda rol aldı. 2011 yılında Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda oyuncu olarak çalışmaya başladı. 

Rol aldığı oyunlardan bazıları: Külhanbeyi Müzikali; Benim Güzel Pabuçlarım; Sıkıyönetim; Kaç Baba Kaç; Sokak Kızı İrma. 

Yine aynı tiyatroda yönetmenliğini Orhan Kemal Aydın'ın yaptığı "www.aşkbu-mu.com" adlı oyunda ve yönetmenliğini Emrah Eren'in yaptığı "Hayvan Çiftliği" adlı oyunda reji asistanlığı yaptı.

 

 Ödüller

- 2013 yılında 3. Ulusal Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Ödülleri'nde " Benim Güzel Pabuçlarım" adlı oyunla " En Başarılı Erkek Oyuncu " ödülüne sahip oldu. Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.


TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir