TİYATROLAR

Bakırköy Belediye Tiyatrosu

BİLGİLER

Durumu: Aktif
İl/ilçe: İSTANBUL/BAKIRKÖY
Adres: Yunus Emre Kültür Merkezi 9.Kısım Ataköy Ataköy 9. Kısım BBT Yunus Emre Kültür Merkezi
Sosyal Medya:

Etkinlik

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerik
Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
0
|
96543


İlişkili Kişiler

Münir Akça
(Oyuncu)
Didem Germen
(Oyuncu)
Füruzan Aydın
(Oyuncu, Yönetmen Yardımcısı)
Kadir Hasman
(Oyuncu, Reji Asistanı)
Esra Ruşan
(Oyuncu)
Mehmet Ergen
(Çevirmen, Dramaturg +3)
Ayla Algan
(Oyuncu, Yönetmen)
Emre Koç
(Oyuncu, Reji Asistanı +1)
Elif Ürse
(Oyuncu)
Nurgül Uluç
(Oyuncu)
Emre Sırımsı
(Oyuncu, Reji Asistanı)
Tümü

Hakkında

BAKIRKÖY BELEDİYE TİYATROLARI   (BBT) 

BBT bir bölge tiyatrosu olarak çeşitliliği olan bir seyirci profiline sahip. Pek çok merkezden oluşan İstanbul'un kültür sanat hayatı ağırlıklı olarak Beyoğlu ve Kadıköy semtleriyle kısıtlı. İstanbul'da sınırları gittikçe genişleyen kent yaşamının içinde BBT kendine özgü konumu ile tiyatro adına güçlü bir çekim merkezi oluşturmayı hedefliyor.

Türkiye'nin en genç genel sanat yönetmeni olarak Haziran ayında göreve başlayan Alican Yücesoy oyuncu arkadaşlarından oluşan genç bir çalışma ekibi oluşturdu. Oyunculardan oluşan bu ekip; BBT'nin yer aldığı bölge ile olan bağını kuvvetlendirerek uluslararası nitelikte bir tiyatro modeli oluşturma yolunda çalışıyor.

BBT'nin belirlenen yol haritasına göre çalışma defterinde şunlar yer alıyor: *Tiyatronun içinde bulunduğu bölgeye dair projeler geliştirmek. *Yurtdışından davet edilen, alanında kendini kanıtlamış yönetmenlerle prodüksiyonlara imza atmak. *Çağdaş oyun metinlerini Türkçeye kazandırmak ve metinlerin Türkiye prömiyerlerini gerçekleştirmek. *Yerli ve yabancı tiyatro klasiklerinin çağdaş yorumlarla sahneye taşınması.*İç eğitime yönelik atölyeler düzenlemek.*Uluslararası festivaller ve tiyatrolarla ortaklıklar geliştirmek.*BBT'nin repertuvarında yer alan oyunları, Türkiye'de ve uluslararası alanda geniş bir seyirci kitlesine ulaştırmak.

Daha ilk sezondan pek çok aşamada yol alan ekip, ülkenin içinde olduğu koşullara tiyatro yoluyla refleks gösterebileceği çoksesli bir lisanın arayışını sanat politikası alanındaki çalışmaları ile sürdürüyor. "Nasıl bir tiyatro?" sorusu ile başladıkları yolculuklarını, aynı sorunun etrafında yeni cevaplar arayarak dinamik bir şekilde devam ettirmenin peşinden gidiyorlar.   

Anahtar Kelimeler: bbt, Bakırköy Belediye tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.