TİYATROLAR

D22

BİLGİLER

Durumu: Aktif
İl/ilçe: İSTANBUL/KADIKÖY
Adres: Ahmet Rasim Sokak No:46 Hasanpaşa
Telefon: 0531 3328568
Sosyal Medya:

Etkinlik

Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerik
Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
0
|
7287


İlişkili Kişiler

Yiğit Sertdemir
(Işık Tasarımcısı, Kostüm Tasarım +6)
Tanıl Yöntem
(Oyuncu)
Can Kulan
(Çevirmen, Oyuncu +1)
Güneş Hayat
(Oyuncu, Reji Asistanı +1)
Aslı Ceren Bozatlı
(Dramaturg, Yazar)
Necati Kutlu
(Oyuncu)
Reha Özcan
(Oyuncu, Reji Asistanı +2)
Gamze Güzel
(Oyuncu, Yönetmen Yardımcısı)
Gizem Erdem
(Çevirmen, Koreograf +1)
Berkay Ateş
(Oyuncu, Oyunlaştıran +2)
Tümü

Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunlarından Berkay Ateş, Can Kulan ve Emir Çubukçu, eğitimleri sırasında geliştirdikleri ortak bakış açısıyla, beraber üretmeye devam etmek amacıyla D22’yi kurdular.

Galata’daki Hamursuz Fırını’na yerleşen topluluk, projelerini Ocak 2013'ten Haziran 2016'ya kadar bu mekanda gerçekleştirmiş, aynı zamanda konserlere ve konuk ekiplerin etkinliklerine ev sahipliği yapmıştır.
 
Daha sonra D22 farklı mekanlara yönelik oyunlar yapma kararı almış, Galata'daki mekanını kapatarak, Kadıköy, Hasanpaşa'da bulunan D22 Köşk'te eğitim ve çalışmalarına devam etmektedir.

Tiyatro D22, her türlü metne, sanatçıya, seyirciye açıktır. Kolektivizmden aldığı güçle, sokaktaki insandan yola çıkarak ses çıkarmayı amaçlamaktadır. Topluluğun ismi ise, henüz ulaşamadıkları ama ulaşmak istedikleri seyircinin koltuk numarasını ifade ediyor.
 
D22 oyuncuları, kendi yazdıkları oyunların yanı sıra, klasik tiyatro metinlerinden çağdaş oyunlara, çocuk oyunlarından okuma tiyatrolarına ve tek kişilik oyunlara uzanan geniş bir yelpazede projeler gerçekleştirmeyi planlıyor. 


TİYATRO D22
  
Uzun yıllar varolmayı planlayan, yerli yabancı metin ayrımı yapmaksızın oyun seçimi yapan, ayrıca çocuk oyunu da yapmayı isteyen,kendi içinden çıkan metinleri de oynayan, her zaman gerçek olanı aramayı hedefleyen ve bütün bunları toplumsal ve sosyal meseleleri kendine dert etme kıstasıyla bağlayan, genç bir ekipten oluşan bir tiyatrodur.

D22, tek bir kişiye bağlı olmayan karar mekanizması kurucu 3 kişiden oluşan bir tiyatrodur. Oyunlara göre ekip dışından birçok oyuncu ile çalışan bir tiyatrodur.

D22 oyunlarını yöneten tek bir yönetmen yoktur, ekibin oyunları hem kendi içinden çıkan yönetmenlerle hem de ekip dışından katılan yönetmenlerle ortaya çıkacaktır.

İçinde kendi meselelerimizi bulabileceğimiz, yaşadığımız coğrafyadan kaçmadan evrensel metinler sahneleyen ve sokakla bağı olan bir tiyatrodur D22.

Önemli olan ekibin heyecanlanması herkesin aynı özveriyle her işe sarılmasıdır.

Kollektif bilinç D22 için önemlidir.

Fedakarlık, keyif, eğlence, tartışma, saygı, yapılanın her ne olursa olsun iyi olması, özen gösterilmesi ve bağlılık ekibin önemsediği değerlerdir.

İsminden de anlaşılacağı gibi birçok insana ulaşmak isteyen,seyirciyi sınıflandırmayan ve sadece bir kesime hitap etmeyi amaçlamayan bir tiyatrodur D22.

Önemli olan içimizden gelenleri anlatabilmektir.

Anahtar Kelimeler: d22

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE