Haber

Das Das Sahne Haziran Ayında da Dopdolu

Das Das Sahne Haziran Ayında da Dopdolu

2017.05.31 00:00
| |
0
|
4940


İstanbul Anadolu yakasının yeni sanat noktası “DasDas” Haziran ayında da sanatseverleri sahnesine bekliyor.

DasDas prodüksiyonu ve farklı tiyatro topluluklarının oyunları izleyicilerle buluşmaya devam edecek.
 
DasDas Sahne Haziran ayına Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı DasDas prodüksiyonu “Kayıp El” ile merhaba diyecek. 4 Haziran Pazar akşamı sahnede olacak olan oyun, hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamları esprili bir dille anlatıyor.
 
Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın rol aldığı DasDas prodüksiyonu “Joseph K.” 7 Haziran Çarşamba ve 8 Haziran Perşembe akşamları DasDas Sahne’de izleyicilerle buluşacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.
 
9 Haziran Cuma akşamı Bernard-Marie Koltès'in yazdığı, Rıza Kocaoğlu'nun oynadığı ve üç sezon üst üste seyirciyle buluşan “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” DasDas Sahne’de olacak. Oyunda Kocaoğlu, "arkadaş" diye hitap ettiği dinleyicisinin karşısında birbiri içine giren hikâyelerini tek bir nefeste anlatıyor.


 
10 Haziran Cumartesi akşamı ise Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” “DasDas”ta izleyicilerle buluşacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor.


 
Hemzemin prodüksiyonu “Bi Parça Plastik” 11 Haziran Pazar akşamı tiyatroseverlerle tekrar buluşacak. “Bi Parça Plastik”te Süreyya Güzel, Rıfat Şungar, Damla Sönmez, Erce Kardaş ve Ushan Çakır rol alıyor. Oyun, anne-baba ve çocuktan kurulu mükemmel ailenin evlerine bir yardımcı almalarıyla gelişen olayları konu alıyor.
 
Savaş mağduru kadınlara yardımcı olmak için gönderilen bir psikiyatr ve travma danışmanı ile bir arada yaşamaya mahkum, birbirinden zıt 5 kadının hikâyesini anlatan “Nereye Gitti Bütün Çiçekler?” DasDas Atölye Sahne’sinde izleyicilerle buluşacak. 13 Haziran Salı akşamı sahnede olacak oyunda Şenay Gürler, Hale Akınlı, Goncagül Sunar, Feri Baycu Güler, Gözde Kansu, Melisa Doğu ve Ece Yüksel rol alıyor.
 
Hakan Karsak, Kanbolat Görkem Arslan, İpek Erdem, Bülent Düzgünoğlu’nun başrollerinde yer aldığı “Öküz” 15 Haziran Perşembe akşamı DasDas Sahne’de olacak. Ezop Sahne prodüksiyonu oyun, çağımızın dikkat çeken sorunlarından olan mobbing üzerine bir hikâyeyi ele alıyor.

 

Anahtar Kelimeler: das das, kayıp el, joseph k, mert fırat, didem balçın

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir