Haber

“DasDas”ta Bu Hafta 8-14 Ocak 2018

“DasDas”ta Bu Hafta 8-14 Ocak 2018

2018.01.08 00:00
| |
0
|
4802


İstanbul, Batı Ataşehir’in yeni kültür ve sanat merkezi DasDas, soğuyan havalarda içinizi ısıtacak bir programla karşınızda...

YENİ OYUNLAR, ÖZEL KONSERLER ve DİKKAT ÇEKİCİ STAND UP GÖSTERİLERİ

“DasDas” soğuk kış günlerinde yeni tiyatro oyunlarını, çok özel konserleri ve stand-up şovlarını İstanbullu sanatseverlerle buluşturacak.

9 Ocak akşamı Bernard- Marie Koltès'in yazdığı, Rıza Kocaoğlu’nun rol aldığı ve üç sezondur oynanan “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” “DasDas Sahne”de tiyatroseverlerle buluşacak. Melis Tezkan ve Okan Urun’un oluşturduğu sanat topluluğu biriken’in sahnelediği oyun, 10 Ocak akşamı yeniden sahnelenecek.

9 Ocak akşamı ayrıca Doğu Demirkol, stand-up şovu ile DasDas Performans Sahnesinde olacak. Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun kahramanı komedyen, İstanbul ve farklı şehirlerdeki pek çok Açık Mikrofon ve komedi gecelerindeki performanslarından sonra DasDas’ta komedi severlerin karşısına çıkıyor.
 


10 Ocak’ta DasDas prodüksiyonu bir başka oyun “Kayıp El” sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir dille anlatılıyor.

Ersin Umut Güler'in yönettiği, Yolcu Tiyatro’nun yeni oyunu “Kürklü Venüs” 11 Ocak'ta ilk kez “DasDas Sahne”de izleyicilerle buluşacak. Büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılmış ve sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs'te oyuncular Pervin Bağdat ve Ersin Umut Güler farklı karakterleri oynayarak rolden role giriyorlar.

12 Ocak akşamı, DasDas prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor. “Uyarca” ayrıca 13 ve 14 Ocak’ta DasDas’ta yeniden sahnelenecek.

İstanbul sahnesinin başarılı, indie rock gruplarından The Away Days 12 Ocak akşamı DasDas’ta ilk kez hayranları ile buluşacak. İstanbul kökenli The Away Days, Can ve Sezer tarafından kuruldu. Dillere pelesenk olan birçok single’ın ardından grup, yıllardır heyecanla beklenen ilk albümleri ‘Dreamed at Dawn’u geçtiğimiz Mart ayında yayımladı. 

13 Ocak Cumartesi akşamı “DasDas” Sahne B Planı’nın “İstila!” oyununa ev sahipliği yapacak. Sami Berat Marçalı’nın yönetmeliğini üstlendiği, geçtiğimiz sezonun başarılı oyunlarından biri olan “İstila!”da Barış Gönenen, Hakan Kurtaş, Efe Tunçer, Seda Türkmen rol alıyor.

14 Ocak Pazar günü çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy” minik tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Buyruk ile Bağış Angigün’ün rol aldığı “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü çocukların çok seveceği eğlenceli bir gösteri sunuyor.

Nâzım Hikmet 115. doğum gününde Yetkin Dikinciler, Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan’ın şiir ve müziği birleştirdikleri bir melodram ile 15 Ocak Pazartesi akşamı DasDas’ta anılacak. Usta müzisyen ve besteci Fazıl Say’ın prodüktörlüğünü yaptığı "İlk Atlas" albümüyle çıkış yapan İklim Tamkan ve Senem Demircioğlu, Mavi Gözlü Dev" filminde Nâzım Hikmet'e can veren Yetkin Dikinciler ile beraber “DasDas” sahnesinde olacak.

Stef Smith’in yazdığı, İbrahim Çiçek’in yönettiği, Ece Dizdar, Başak Daşman ve Merve Dizdar’ın yer aldığı “Yutmak” oyunu 13 Ocak akşamı DasDas Sahne’de ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Geçtiğimiz sezon birçok ödül alan Craft Tiyatro’nun oyununda özgürleşmek için birbirlerine destek olan heyecanlı, kırılgan, ölüm orucuna yatmış, yüksek obsesyonlu, terk edilmiş, daha önceki alışkanlıkları olmadan devam eden 3 kadının hikayesi anlatılıyor.
 
Bugüne kadar 10 ilde, 200'den fazla sergilediği tek kişilik gösterisi "Açık Konuşuyorum"a şartlar gereği, popülarite anlamında hayatındaki değişiklikleri de eklediği yeni gösterisi "Komik olan ben değilim" ile devam eden Cem İşçiler 16 Ocak akşamı DasDas Performans Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşacak.  

Semaver Kumpanya’nın sözünü dolandırmadan söylediği oyunu “Mağrur Fil Ölüleri” ile 17 Ocak akşamı DasDas’ta ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacı, İbrahim Barulay, Uğur Senkeri’nin rol aldığı oyun akıcı rejisi ve temposu düşmeyen oyunculuklarıyla izleyenleri nostaljik bir yolculuğa çıkartacak.

Geçtiğimiz sezon DasDas Sahne’de prömiyerini yapan “Bi Parça Plastik” 18 Ocak akşamı tiyatroseverlerle yeniden buluşacak. Hemzemin prodüksiyonu oyunda Süreyya Güzel, Ahmet Rıfat Şungar, Damla Sönmez, Erce Kardaş ve Ushan Çakır rol alıyor. Oyun, anne-baba ve çocuktan kurulu mükemmel ailenin evlerine bir yardımcı almalarıyla gelişen olayları konu alıyor.

18 Ocak akşamı DasDas’ta sahne alacak diğer oyun ise bu sezon “DasDas” prodüksiyonu olarak izleyici karşısına çıkan ilk oyun “Çok Satanlar”. Ünlü TV dizisi House of Cards’ın yazarları arasında yer alan Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstleniyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı “Çok Satanlar” bizi güncel soru(n)larımızla baş başa bırakarak internet çağında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyer odaklı hırsları sorgulatacak.


Cem Tuncer (gitar), Engin Recepoğulları (tenor saksofon), Volkan Hürsever (kontrabas)’tan oluşan Cem Tuncer Trio 18 Ocak’ta DasDas Performans Sahnesi’nde olacak.

“DasDas”ta geçtiğimiz senenin kapalı gişe oyunu “Joseph K” 19 Ocak’ta sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

Anahtar Kelimeler: dasdas, mağrur fil ölüleri, istila, kayıp el

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir