Haber

Dasdas Sahnede Kasım sonuna kadar...

Dasdas Sahnede Kasım sonuna kadar...

2017.11.21 00:00
| |
0
|
4545


İstanbul, Batı Ataşehir’de müzik, tiyatro ve eğlencenin kalbi "DasDas"ta atmaya devam ediyor.
 
“DasDas” KIŞA MÜZİK, TİYATRO ve KAHKAHALARLA GİRECEK!
 
İstanbul, Batı Ataşehir’de müzik, tiyatro ve eğlencenin kalbi “DasDas”ta atmaya devam ediyor. Kasım ayının sonuna doğru gelirken, “DasDas” kışa en sevilen tiyatro oyunları, konserler ve stand-up şovları ile girecek. 
 
21 Kasım akşamı stand-up şovu ile Doğu Demirkol DasDas Performans Sahnesi’nde olacak. Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun kahramanı komedyen, İstanbul ve farklı şehirlerdeki pek çok Açık Mikrofon ve komedi gecelerindeki performanslarından sonra DasDas’ta komedi severlerin karşısına çıkıyor.
 
21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında “When in Rome” oyunu 21 Kasım akşamı DasDas Sahne’de ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Yönetmenliğini Mesut Arslan’ın yaptığı oyunda Ersin Umut Güler, Pervin Bağdat, Sermet Yeşil ve Yeşim Özsoy rol alıyor. Ele aldığı oyunları yerleştirme yaklaşımıyla tasarlayan Mesut Arslan tıpkı “Oda ve Adam”, “Aldatma” ve “Gizli Yüz”de olduğu gibi, yine seyirciye beklenmedik anlar yaşatacak. “When in Rome” oyunu 22 ve 23 Kasım’da da DasDas Sahne’de izlenebilecek.
 
 
Ayrıca 22 Kasım akşamı R&B, soul, funk, pop ve rock’n roll tarzlarını birleştiren, genç müzisyenlerden oluşan Yoko grubu DasDas’ta sahneye çıkacak. 30 Kasım akşamı Yoko yeniden DasDas Performans Sahnesi’nde olacak. 
 
23 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi bu sene “Raf” şarkısı ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan Jabbar’a ev sahipliği yapacak. Brit Pop’tan Klasik Rock müziğine Reggae’den Hiphop’a kadar birçok farklı tarzda müziğe sahnesinde yer veren Jabbar, ilk kez DasDas’ta müzikseverlerle buluşacak. 
 
23 Kasım akşamı DasDas’ta sahne alacak tiyatro oyunu ise bu sezon “DasDas” prodüksiyonu olarak izleyici karşısına çıkan ilk oyun “Çok Satanlar”. Ünlü TV dizisi House of Cards’ın yazarları arasında yer alan Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstleniyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı “Çok Satanlar” bizi güncel soru(n)larımızla baş başa bırakarak internet çağında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyer odaklı hırsları sorgulatacak. 
 
Son çıkardığı albümle herkesin konuştuğu Vega, geçmişten günümüze en sevilen şarkılarının yanı sıra, yeni albümü “Delinin Yıldızı” ile 24 Kasım’da “DasDas Sahne”de olacak. 
Türk müziğinin kendine has ekiplerinden BaBa ZuLa, 25 Kasım Cumartesi akşamı DasDas’ta müzikseverleri gelenekselden hipnotik olana doğru saykedelik bir yolculuğa çıkaracak.
 
“DasDas Sahne”de 25 Aralık’ta başarılı oyuncu İbrahim Selim’in yönettiği Çirkin oyunu sahnelenecek. Ali Yoğurtçuoğlu, Edip Tepeli, Gizem Erdem ve Volkan Yosunlu oyunda rol alıyor. Marius von Mayenburg’un kara komedisi Çirkin insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyayı farklı bir anlatımla seyirciye aktarıyor. 
 
21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında geçtiğimiz hafta prömiyerini yapan, Anton Çehov’un ünlü eserinden uyarlanan “Martı” 27 Kasım akşamı ilk kez DasDas seyircisi ile buluşacak. Serdar Biliş yönetmenliğinde, Tuğçe Tuna’nın koreografisindeki “Martı”nın oyuncu kadrosunda Boran Kuzum, Ecem Uzun, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Kayhan Açıkgöz, Serdar Orçin, Sevil Akı, Şerif Erol, Tilbe Saran, Yasin Bardakçı ve Cem Cücenoğlu yer alıyor.
 
27 Kasım’da DasDas prodüksiyonu bir başka oyun “Kayıp El” sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir dille anlatılıyor. 
 
 28 Kasım Salı akşamı, Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” oyunu tekrar DasDas Sahne’de olacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor. 
Ayrıca 28 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi her biri de birbirinden komik hikayeleri ve sahnedeki neşesiyle cemiyet ortamında sayılan ve sevilen bir komedyen olmayı çoktan başarmış bir insan olan Alpay Erdem’i ağırlayacak. 
 
 “DasDas”ta geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K” 29 Kasım’da iki ayrı performansla sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.
 
Modern zamanların ozanı, birbirinden güzel şarkıların yaratıcısı, Türkiye’nin en özgün yorumcularından Hüsnü Arkan sevilen şarkılarıyla 29 Kasım’da DasDas’ta ilk kez sahne alacak. 
 
“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr
 
21 Kasım Salı 20.30 When in Rome
21 Kasım Salı 21.00 Doğu Demirkol – Stand Up
22 Kasım Çarşamba 20.30 When in Rome
22 Kasım Çarşamba 22.30 Yoko
23 Kasım Perşembe 20.30 When in Rome
23 Kasım Perşembe 21.00 Çok Satanlar
23 Kasım Perşembe 22.30 Jabbar
24 Kasım Cuma 21.00 Vega
25 Kasım Cumartesi 22.30 Baba Zula
25 Kasım Cumartesi 20.30 Çirkin
27 Kasım Pazartesi 20.30 Martı
27 Kasım Pazartesi 21.00 Kayıp El
28 Kasım Salı 20.30 Alacakaranlık Kuşağı
28 Kasım Salı 21.00 Alpay Erdem
29 Kasım Çarşamba 20.00-22.00 Joseph K.
29 Kasım Çarşamba 23.30 Hüsnü Arkan
30 Kasım Perşembe 22.30 Yoko
 
 
DasDas’ı Takip Etmek için:
www.facebook.com/dasdasistanbul
www.twitter.com/dasdasistanbul
www.instagram.com/istanbuldasdas

Anahtar Kelimeler: dasdas, dasdas sahne, joseph k

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir