TİYATROLAR

Yolcu Tiyatro

BİLGİLER

Durumu: Aktif
İl/ilçe: İSTANBUL/BEŞİKTAŞ
Adres: Yıldız Mahallesi Hasırcı Veli Sokak Demirdağ Sitesi Arzı B1 Blok Daire 4
Telefon: 0535 832 2549
Sosyal Medya:

Etkinlik

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerik
Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
0
|
8155


İlişkili Kişiler

Sercan Dede
(Oyuncu)
Serdar Bordanacı
(Dış Ses, Oyuncu +1)
Ersin Umut Güler
(Oyuncu, Yönetmen)
Tolga İskit
(Oyuncu)
Pervin Bağdat
(Oyuncu)
Cenk Dost Verdi
(Oyuncu, Yönetmen Yardımcısı)
Sanem Öge
(Çevirmen, Oyuncu +1)
Merve Dağlı
(Oyuncu)
Cem Çetin
(Afiş Tasarım, Fotoğraf +2)
Oğuz Öztekin
(Oyuncu)
Serra Yılmaz
(Çevirmen, Oyuncu)
Tümü

Hakkında

Yolcu Tiyatro çalışmalarına 2012 yılının ikinci yarısında başladı. Provalarına 2012 yılının son aylarında başlayan Yolcu Tiyatro'nun sahne üstü yaratıcı kadrosu, konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerinden mezun olmuş olan tiyatroculardan oluşmaktadır. Seyircisiyle buluştuğu ilk oyun için Wolfgang BORCHERT' in "Kapıların Dışında" oyununu seçen Yolcu Tiyatro, 19 Mart 2013 tarihinde ilk oyununun prömiyerini yapmıştır. 

Dijital 3D mapping teknolojisi kullanılarak tasarlanan “Kapıların Dışında” oyununda animasyonlarla gerçek oyuncular iç içe geçmiş, dijital teknoloji bir fon olarak değil, oyunun bir parçası olarak kullanılmıştır. Oyuncuların, animasyonlar ile interaktif olarak sürekli iletişim halinde oldukları oyun, Türkiye’de bir ilk olmuştur.

 
“Kapıların Dışında” adlı oyunuyla, 3. Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödüllerinde, En İyi Erkek Oyuncu dalında Cenk Dost VERDİ, En İyi Sahne Tasarımı dalında ise Tufan DAĞTEKİN-Necati DEMİRCAN ödüle aday gösterilmiştir. 

Yönetmenliğini Ersin Umut GÜLER’in üstlendiği oyunun oyuncu kadrosunda; Cenk Dost VERDİ, Müzeyyen DURGUN, Yasemin ERTORUN ve Ersin Umut GÜLER yer almıştır. 

Yolcu Tiyatro 25 Aralık 2014 tarihinde ikinci oyunu olan Ariel DORFMAN’ın Başka Bir Dünya İçin Manifesto: “Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler” adlı oyununu yeniden kurgulayarak seyircisinin karşısına çıktı. 

Tecrit, kadın cinayetleri, tecavüz, işkence, din sömürüsü, çocuk işçiler, anadil ve çevre eylemleri gibi konularda, dünyanın farklı ülkelerinde ve Türkiye’de baskılara, insan hakları ihlallerine uğrayanların gerçek hikayelerinin anlatıldığı oyunun yönetmenliğini Ersin Umut GÜLER yapmıştır. Oyuncu kadrosunda; Cenk Dost VERDİ, Simge GEREN, Oğuz ÖZTEKİN yer almaktadır.

Bu oyundaki performansı ile Simge GEREN, Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2015 Küçük Salon Yılın En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 

Üçüncü oyunu için, Roland TOPOR’un “Joko’nun Doğum Günü” adlı oyununu sahneleyen tiyatromuz 1 Ekim 2016 tarihinde prömiyerini yapmıştır. Yönetmenliğini Ersin Umut GÜLER’in üstlendiği oyunun oyuncu kadrosunda; Tolga İSKİT, Ayşe TUNABOYLU, Cenk Dost VERDİ, Efe ÜNAL, Merve DAĞLI, Yasemin ERTORUN, Burak ÜZEN, Sercan DEDE yer almaktadır.

Anahtar Kelimeler: yolcu tiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE