Haber

Dasdas 2018'e...

Dasdas 2018'e...

2018.01.03 00:00
| |
0
|
4324


İstanbul, Batı Ataşehir’de müzik, tiyatro ve eğlencenin kalbi “DasDas”ta atmaya 2018’de de devam edecek.

“DasDas”

2018’e TİYATRO, STAND-UP VE MÜZİK DOLU GÜNLERLE MERHABA DİYOR

İstanbul, Batı Ataşehir’de müzik, tiyatro ve eğlencenin kalbi “DasDas”ta atmaya 2018’de de devam edecek. “DasDas”ta Ocak ayının ilk günlerinde en sevilen tiyatro oyunları, konserler ve stand-up şovları İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

“DasDas”ta geçtiğimiz senenin kapalı gişe oyunu “Joseph K” 5 Ocak’ta sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor. “Joseph K.” 6 Ocak’ta iki farklı performansla bir kez daha tiyatroseverlerle buluşacak.

Yeni nesil müziğin dikkat çekici gruplarından “Palmiyeler” 5 Ocak gecesi ilk kez “DasDas Performans Sahnesi”nde müzikseverlerle buluşacak. “Palmiyeler” "Senden Haber Yok" ve "Karbeyaz" singlelarını da dahil ederek yayınladıkları 'Venus' albümü ile adını geniş çevrelere duyurdu. Mertcan Mertbilek, Tarık Töre, Rana Uludağ ve Barış Konyalı'dan oluşan grup sahne performansları ve görselliği ile de dikkat çekiyor.

6 Ocak akşamı DasDas’ta sahne alacak diğer oyun ise bu sezon “DasDas” prodüksiyonu olarak izleyici karşısına çıkan ilk oyun “Çok Satanlar”. Ünlü TV dizisi House of Cards’ın yazarları arasında yer alan Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstleniyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı “Çok Satanlar” bizi güncel soru(n)larımızla baş başa bırakarak internet çağında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyer odaklı hırsları sorgulatacak.

7 Ocak Pazar günü minik tiyatro severler için “Bir Çocuk Masalı: Turunç’un Bahçesi” DasDas sahnesinde olacak. Bihter Gülgeç Saka’nın yazıp Emre Saka’nın yönettiği çocuk oyununda Bihter Gülgeç Saka ile Emre Saka’nın yanı sıra Merve Bağdatlı da rol alıyor.

Çocuklar için kukla tiyatrosu Bir Çocuk Masalı: Turunç’un Masalı, 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olup, kendilerini yazdıkları bir masalın içinde bulan kardeşlerin hikayesini anlatıyor.

“DasDas Sahne”de 7 Ocak Pazar günü başarılı oyuncu İbrahim Selim’in yönettiği “Çirkin” oyunu sahnelenecek. Ali Yoğurtçuoğlu, Edip Tepeli, Gizem Erdem ve Volkan Yosunlu oyunda rol alıyor. Marius von Mayenburg’un kara komedisi Çirkin insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyayı farklı bir anlatımla seyirciye aktarıyor.

9-10 Ocak akşamlarında ise Bernard-Marie Koltès'in yazdığı, Rıza Kocaoğlu'nun rol aldığı ve üç sezondur tiyatroseverlerle buluşan “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” DasDas’ta sahnelenecek. Melis Tezkan ve Okan Urun'un oluşturduğu sanat topluluğu biriken’in sahnelediği oyunda, sahnedeki "adama" eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès'in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor.

9 Ocak akşamı ayrıca Doğu Demirkol, stand-up şovu ile DasDas Performans Sahnesinde olacak. Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun kahramanı komedyen, İstanbul ve farklı şehirlerdeki pek çok Açık Mikrofon ve komedi gecelerindeki performanslarından sonra DasDas’ta komedi severlerin karşısına çıkıyor.

10 Ocak’ta DasDas prodüksiyonu bir başka oyun “Kayıp El” sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir dille anlatılıyor.

Ersin Umut Güler'in yönettiği, Yolcu Tiyatro’nun yeni oyunu “Kürklü Venüs” 11 Ocak'ta ilk kez “DasDas Sahnesi”nde izleyicilerle buluşacak. Büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılmış ve sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs'te oyuncular Pervin Bağdat ve Ersin Umut Güler farklı karakterleri oynayarak rolden role giriyorlar.

12 Ocak akşamı, DasDas prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor.

İstanbul sahnesinin başarılı, indie rock gruplarından The Away Days 12 Ocak akşamı DasDas’ta ilk kez hayranları ile buluşacak. İstanbul kökenli The Away Days, Can ve Sezer tarafından kuruldu. Dillere pelesenk olan birçok single’ın ardından grup, yıllardır heyecanla beklenen ilk albümleri ‘Dreamed at Dawn’u geçtiğimiz Mart ayında yayımladı. 

 

“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr

Anahtar Kelimeler: dasdas

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir