TİYATROLAR

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

BİLGİLER

Durumu: Aktif
İl/ilçe: İSTANBUL/BEYOĞLU
Adres: La Martin cad. Sakin Apt. Talimhane
Telefon: 0212 2536711
Sosyal Medya:

Etkinlik

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerik
Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
0
|
9165


İlişkili Kişiler

Deniz Uğur
(Oyuncu, Yazar)
Esra Ruşan
(Oyuncu)
Beste Bereket
(Oyuncu)
Aykut İspir
(Oyuncu)
Deniz Çakır
(Oyuncu)
Saim Güveloğlu
(Dramaturg, Yönetmen)
Berfin Zenderlioğlu
(Dış Ses, Oyuncu +4)
Selçuk Yöntem
(Oyuncu, Yönetmen)
Erdem Akakçe
(Oyuncu)
Engin Alkan
(Müzik, Oyuncu +4)
Yakup Çartık
(Işık Tasarımcısı)
Tümü

Hakkında

1985 yılında kurulan AYSA, Ankara Sanat Tiyatrosu’nun organizasyonlarını tüm Türkiye’de yapmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Kent Oyuncuları, Dostlar Tiyatrosu, Oyun Atölyesi, Tiyatro İstanbul, Ortaoyuncular ve Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu gibi ülkemizin köklü tiyatrolarının organizasyonlarını gerçekleştirdi.

“Rumeli Hisarı Tiyatrosuna Kavuşuyor” konseptiyle tarihi Rumelihisarı’nda özel ve ödenekli tiyatroları biraraya getirdi. Bu birliktelik tiyatro dünyasında 23 yıllık bir özlemdi.

Tiyatro etkinliklerinin yanı sıra stand-up gösterilerini de seyirciyle buluşturan AYSA; Beyazıt Öztürk’ün yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarının yanısıra, Mehmet Ali Erbil, Sunay Akın, Muzo, Nihat Sırdar’ı seyirciyle buluşturdu.

2002 yılında Yücel Erten’in yazıp yönettiği ve 13.Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyerini gerçekleştirdiği “Kadınlar Devleti” oyunuyla Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu adı altında yapımcılığa başladı. Cem Davran’la “Beyefendi”, Ali Sürmeli ve Güven Kıraç’la “Kahvede Şenlik Var”, Yücel Erten’le “Azizname” adlı oyunları ortak gerçekleştiren AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu 2006 sezonunda Zuhal Olcay ve Tilbe Saran’ın oynadığı “Nathalie” adlı oyunuyla perdelerini açtı.

2006-2007 tiyatro sezonunda “Bana Mastikayı Çalsana” adlı müzikli oyunla sezona merhaba diyen Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu “Kocasını Pişiren Kadın” adlı oyunu seyirciyle buluşturdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile “27 Mart Tiyatro Günü” etkinlikleriyle birlikte “Açıkhava Yaz Sinemaları” projelerini 6 yıldır yapmaktadır. Ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesi Açıkhava Yaz Sinemaları Buluşması’nın organizasyonunu gerçekleştirdi.

Anahtar Kelimeler: aysa prodüksiyon tiyatrosu, aysa

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE