Haber

Ciddi Komedi Oyunu

Ciddi Komedi Oyunu "Sanat" Yanıt Arıyor

2018.01.15 00:00
| |
0
|
6222


Hem soyut hem de çok pahalı bir tablo, üç eski arkadaşı birbirine düşürünce ortaya sert ama kahkaha dolu bir tartışma çıkıyor
 
CİDDİ KOMEDİ “SANAT” OYUNU YANIT ARIYOR: TABLO NEDİR, NE KADAR ETMELİDİR, NEDEN ALINIR?..
 
Hem soyut hem de çok pahalı bir tablo, üç eski arkadaşı birbirine düşürünce ortaya sert ama kahkaha dolu bir tartışma çıkıyor: Tablo nedir, ne kadara ve neden alınmalıdır? Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney’in birlikte rol aldığı “Sanat” oyunu bu sorulara; 24 Ocak Çarşamba akşamı bu defa Mall Of İstanbul MOİ Sahne’de yanıt arıyor.
Cüneyt Türel, Cihan Ünal ve Can Gürzap’ın 20 yıl önce birlikte rol aldıkları “Sanat” oyunu, Gencay Gürün’ün ustalıklı rejisiyle usta oyuncu Türel’in anısına yeniden sahneleniyor. AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenen yeni “Sanat”ın kadrosunda Cihan Ünal ve Can Gürzap’a bu defa Mutlu Güney eşlik ediyor.
Ünlü Fransız yazar Yasmina Reza’nın kaleme aldığı “Sanat”, satın alınan bir sanat eseriyle sorgulanan bir dostluk hikâyesi, entelektüel tartışmaların satır arasına gizlenmiş bir hesaplaşma... 25 yıllık bir dostluğa “nefret” karıştıran şeyin satın alınan beyaz, bembeyaz bir tablo olması ironik gelebilir. Lakin Marc, Serge ve Yvan, çok pahalıya satın alınan bir sanat eserinin adeta enkazı altında kalacaktır. Sanatsal eleştirilerle başlayan zıtlaşmaları, gitgide onları da ele geçirip kendilerini, hayatlarını ve dostluklarını adeta bir uçuruma doğru sürükler. İç hesaplaşmalar, sert yüzleşmeler nihayetinde bitme noktasına gelen bir dostluğa uzanır. Fransız roman, senaryo ve oyun yazarı Yasmina Reza’nın yaşadığı bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı “Sanat” sahnelendiği tüm zamanlarda ve ülkelerde büyük beğeni topladı. 
Türk tiyatrosunun değerli isimlerinden Gencay Gürün’ün dilimize çevirip yönettiği oyunun yapımı AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’na, sahne tasarımı ise Barış Dinçel’e ait.
 
“Sanat” oyunu 24 Ocak 2018, Çarşamba akşamı saat 20.30’da Mall Of İstanbul MOİ Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Oyunun biletleri; Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.
 
Bilgi için: biletix.com
aysaorg.com
facebook.com/aysatiyatro
twitter.com/aysatiyatro
instagram.com/aysatiyatro
 
 
24 OCAK 2018, ÇARŞAMBA - “SANAT"
 
 Yer:   Mall Of İstanbul MOİ Sahne
 
 Saat:  20.30
 
LCV:  Katılımınız halinde, bkz. İletişim –Yeliz TİNGÜR’e bilgi vermenizi rica ederiz.
 
 
 

Anahtar Kelimeler: sanat, aysa prodüksiyon, aysa prodüksiyon tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir