Haber

Veee

Veee "Bütün Kadınların Kafası Karışıktır" 2022 versiyonu geliyorrrrr!!!

2022.11.02 00:00
| |
0
|
3212


Ece Temelkuran’ın 1996’da yazdığı, okunma rekorları kıran kitabından; aynı isimle ve müthiş bir kadroyla AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu...


7 SENE SONRA, YENİ KADRO, YENİ YORUMLA GÜLDÜRMEYE VE İÇ SIZLATMAYA GELİYOR!

Ece Temelkuran’ın 1996’da yazdığı, okunma rekorları kıran kitabından; aynı isimle ve müthiş bir kadroyla AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye koyulan “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”, ilk sahneye koyulduğu zamandan bu yana geçen 7 yılın ardından, hayatlarımıza yeni ve sihirli bir dokunuş ile
Yeniden yazımı, yeni karakter ve yeni kadro ile… 
Tam bu ana, şimdiki zamana farklı, taze, genç bir yorumla… 
Tekrar sahnede!!!! 

Ece Temelkuran’ın aynı adlı kitabından yola çıkarak 2015’te sahneye aktarılan “Bütün Kadınları Kafası Karışıktır” isimli tiyatro oyunu, şimdi yeni bir heyecan, yeni bir hayal, yeni karakterler ve 2022’nin yorumuyla, Selen Uçer’in kaleminden çıkan yazımı ve Orçun Ucal’ın rejisiyle  “AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu” tarafından sahneye taşınıyor. 
 
“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”ın prömiyeri 15 Kasım 2022 Salı saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM’de), ardından 16 Kasım 2022 Çarşamba saat 20.30’da Mecidiyeköy Trump Sahne’de  gerçekleştirilecek. 

 Ece Temelkuran’ın 1996 yılında yayınlanan ilk kitabı, önce Seray Şahiner tarafından 2015 yılında sahneye uyarlanmış, sonra Selen Uçer tarafından yakın tarihte geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komik bir oyuna dönüştürülmüştü. Selen Uçer’in tekrar yazımı ile bugün özellikle “Toplumda büyüyen şiddet,  ve Türkiyeli kadın olmak gerçeği”  konularını temel alan, yeni genç güncel bir yorum olarak nitelenebilecek “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”, ismi gibi ilginç olan oyun, dikkat çekici genç dinamik oyuncu kadrosuyla iddialı bir “Efkarlı Komedi”ye imza atmaya hazırlanıyor. 

Bol Ödüllü oyuncu Selen Uçer’in yazımı ve ‘Pervin’ adlı yeni karakter ile kadrosunda katıldığı , “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” için genç, yetenekli ve adından çokça söz ettiren ünlü oyuncular bir araya geldi. Deniz Işın, Elit Andaç Çam, Ayfer Tokatlı ve Semih Varol’un alışkın olduğumuz ama bir o kadar da eğlenceli ve sıra dışı olabilen 5 karakteri canlandırdığı oyun; her türlü baskı altında verdiğimiz yaşam mücadelesini, kadınların kafasındaki ‘sistemli karışıklığı’ sorguluyor.

Biraz içlenerek, çok gülerek ama en çok da güçlenerek izleyeceğiniz bir oyun sizleri bekliyor!


Hem işte, hem aşkta kaybetmiş yazar Ebru Uysal(Deniz Işın), bir buhran geçirmektedir. Evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Pervin (Selen Uçer), ünlü şarkıcı Meltem Kaya (Elit Andaç Çam) ve yardımcısı Aysel (Ayfer Tokatlı) cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. İntihar olayını duyan mahalleli ve sonra medya, apartmanın girişinde toplanır. Her şeyin bittiğini düşünürken Murat (Semih Varol) ortaya çıkar. Evin içinde Ebru’nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sanatseverlerle buluşturduğu oyunu yazan Selen Uçer, Seray Şahiner; revize eden Selen Uçer. Oyunun yönetmen koltuğunda ise Orçun Ucal var.
Oyunun Videoart Yönetmenliğini Ferize Çetin, Yardımcı Yönetmenliğini Andaç Sayın, Dekor Tasarımını Serkan Kavurt üstlenirken; Işık Tasarımı Hakan Özipek’e, Afiş Tasarımı Dilek Seferoğlu’na ait. Fotoğrafları Emre Mollaoğlu’nun çektiği oyunun Asistanlığını Enes Sarı yapmaktadır.

“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır “ Kasım ayında;
26 Kasım Cumartesi saat 20.30’da İzmir A.K.M. Yunus Emre Salonu’nda,
27 Kasım Pazar saat 20.30’da İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda,
28 Kasım Pazartesi saat 20.30’da İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecektir.

 

Biletler için 
www.biletix.com
www.biletinial.com
www.mobilet.com

Anahtar Kelimeler: bütün kadınların kafası karışıktır, aysa prodüksiyon tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir