Kişiler: Nazan Koçak


|
0
|
6990




Kariyer Bilgisi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Sanatlar Bölümü


M.S.Ü İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdikten sonra Antalya Devlet Tiyatrosu ve İzmit Şehir Tiyatrosu’nda çalıştı. 

Çatıdaki Çatlak, Hababam Sınıfı, Mezopotamya Üçlemesi, Kadı, Barış, Hamlet, Töre adlı oyunlarda oynadı. 

1999 yılında Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalışmaya başladı. Rol aldığı oyunlardan bazıları: Bahar Noktası; Dilekçe; Sezuan’ın İyi İnsanı; Kadife Çiçekleri; Hangisi Babası. 
Çalıştığı yönetmenler: Zeliha Berksoy, Müşfik Kenter, Yücel Erten, Ferhan Şensoy, Işıl Kasapoğlu, Engin Cezzar.



Eleştirmen Notları

Kadife Çiçekleri - Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Mutsuz, pesimist, agresif, hırçın Beatrice (Cihan Bıkmaz), biri epilepsi hastası Ruth (Nazan Koçak), diğeri bilime tutkun, içine kapanık Mathilda ya da kısaltılmış haliyle Tillie (Yonca Cevher Yenel) adlı kızları, “Cici Hala” (Cihan İnan Bekar) dedikleri yaşlı bir kadın ve de kafeste besledikleri Tillie'nin edindiği küçük tavşanla birlikte yaşamaktadır.

Nazan Koçak, esasında sara hastası olan, ancak annesinin baktığı hastalardan birinin ölümüne tanık olmasının benliğini sarmaladığı ölüm korkusuyla yaşayan enerjik, delidolu Ruth karakteri için bir duygulanım kuramından yola çıkıyor. Sınırları çok belirgin bir oyuncu tipi için geçerli olan bu kuramı başarıyla yerine getiriyor.... Üstün Akmen

devamı...

 




Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.


TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir