Haber

AŞT Dünya Tiyatrolar Gününü sahnede kutladı

AŞT Dünya Tiyatrolar Gününü sahnede kutladı

2017.03.28 00:00
| |
0
|
3995


AŞT 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde ‘Huysuz’ adlı oyununu ücretsiz sahneledi.

Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatrosu (AŞT) 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde ‘Huysuz’ adlı oyununu ücretsiz sahneledi. AŞT Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, “Bugün bizlerin bayramı, en büyük ödülümüz ise seyircilerimizin alkışı” dedi.

Antalya Şehir Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü’nde bu sezon kapalı gişe oynayan ve seyircinin ayakta alkışladığı ‘Huysuz’ adlı oyunu Antalyalılarla ücretsiz buluşturdu. AŞT oyuncusu Tekin Temel, oyun öncesinde Fransız oyuncu Isabelle Huppert'ten kaleme aldığı Dünya Tiyatrolar Günü ile ilgili bildiriyi okudu. Oyuna sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Fransız yazar Moliere'nin üç eserinden Engin Alkan'ın sahneye uyarlayıp yönettiği 'Huysuz' esprileri, müzikleri ile keyifli ve neşeli dakikalar yaşattı ve salonu kahkahaya boğdu.

Tiyatroya sahip çıkan başkan Türel’e teşekkür

AŞT Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür de oyun sonrasında 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlayan bir konuşma yaptı. Özgür, bayram diye nitelendirdiği tiyatrolar gününde kendileri için en büyük hediyenin izleyicilerle birlikte olmak olduğunu söyledi. Özgür şunları dile getirdi: “Bu sahneye çıkacağımız ve sizlerle buluşacağımız günleri iple çekiyoruz. Bu özel günde karşınızda olmak bizleri çok mutlu etti. 34 yıllık tiyatro hayatımızda görmediğimiz desteği bizlere son 3 yılda gösteren ve bizlere, tiyatromuza sahip çıkan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e çok teşekkür ederim.”

AŞT’den anlamlı ödül

Mehmet Özgür ayrıca Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel olarak tüm seyirciler adına görme engelli Simay Özen’i sahneye davet ederek kendisine “Seyirci Ödülü” verdi. Özgür, “Bütün oyunlarımızı takip eden ve bizleri kalp gözü ile izleyen Simay Özen’e Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de teşekkür plaketini büyük bir mutlulukla takdim ediyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: aşt, antalya büyükşehir şehir tiyatroları

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir