Haber

Altkat Sanat Tiyatrosu Sezona Ödülle Başladı

Altkat Sanat Tiyatrosu Sezona Ödülle Başladı

2018.10.12 00:00
| |
0
|
8390


Altkat Sanat, 2018 tiyatro sezonuna yoğun bir gündemle başladı. Bir yandan sahneye koyacakları yeni oyun olan Anne Frank’ın Hatıra Defteri’nin hazırlıklarını sürdüren ekip...

Altkat Sanat, 2018 tiyatro sezonuna yoğun bir gündemle başladı. Bir yandan sahneye koyacakları yeni oyun olan Anne Frank’ın Hatıra Defteri’nin hazırlıklarını sürdüren ekip, ayrıca İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İKSV tarafından verilen Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü’nün sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı. 

İKSV’nin İlk Kez Verdiği Ödül AltKat Sanat’ın Oldu 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) farklı branşlarda verdiği ödüllere bu sene ilk kez eklenen Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü AltKat Sanat ve Altıdan Sonra Tiyatro / Kumbaracı50 tarafından paylaşıldı. Gülriz Sururi başkanlığındaki seçici kurul Mert Fırat, Tilbe Saran, Seçkin Selvi, Leman Yılmaz ve Selçuk Yöntem’den oluşuyordu. 100 bin TL değerindeki Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü’nün yaptıkları üretimlerle ve yenilikçi yaklaşımlarıyla tiyatromuzun gelişimine katkıda bulunan tiyatro topluluklarına ya da kişilere sunulması kararlaştırılmıştı. 

İstanbul’un tiyatro başkenti olan Kadıköy’den Altkat Sanat’ın bu ödülü alması ile ilgili tiyatronun kurucuları Müge Saut ve Nevzat Süs şunları söylediler; “oldukça mutluyuz çünkü bu ödül anlam ve içeriği ile tam da yapmak istediklerimizi hayata geçirebildiğimizin göstergesi oldu. Üretmekten asla vazgeçmediğimiz Altkat Sanat’ta izleyenler her zaman yeni yaklaşımlarımızı görmeye hazır olarak oyunlarımıza geliyorlar ve bu bizi mutlu ediyor. Gülriz Sururi ve İKSV başta olmak üzere tüm üyelere takdirleri için teşekkür ederiz. Bu sezon sahneleyeceğimiz Anne Frank’ın Hatıra Defteri oyununda da yine geçen sene Dönüşüm ile yakaladığımız başarıyı devam ettirmeyi arzu ediyoruz.” 

Anne Frank’ın Hatıra Defteri İzleyici İle Buluşmaya Hazırlanıyor

Savaşın ortasında, bir çatı katında sessizce yaşanmak zorunda kalınan 2 yıllık bir hayat. Bu 2 yılda tüm savaşın yıkımını, insanda bıraktığı izleri bir anı defterinde tutan Anne Frank...

Altkat Sanat’ın 15 Ekim günü prömiyerini yapacağı Anne Frank’ın Hatıra Defteri oyunu, tarihsel bir kıyımı, elbette tarihsel bağlarından koparmadan şimdiki zamana taşıyarak bir yüzleşme sağlıyor. 

Uygar bir gelecek yaratmak için, küçük bir kız çocuğunun duygularıyla düşünmeyi sağlamak ve onun sanrılarını günümüz gerçeğiyle örtüştürerek gözler önüne sermek üzerine geliştirilmiş olan oyun, geçmişten günümüze yaşanan her türlü savaş psikolojisini insanın bilincine çıkararak, toplumsal hafızamızın nasıl yitip gittiği bilinciyle yüzleşmemizi ve yeniden ortaya çıkartmamızı sağlayacak. 

Sezon boyunca İstanbul dışında Ankara ve İzmir’de de  sergilenecek oyunun biletleri Altkat Sahne gişesi ve Biletix’den temin edilebilir. 

OYUN TARİHLERİ 
19 Ekim Cuma Saat:20.30 
23 Ekim Salı Saat:20.30 
27 Ekim Cumartesi Saat:20.30 
1 Kasım Perşembe Saat:20.30 
6 Kasım Salı Saat:20.30
7 kasım Çarşamba Saat:20.00 Zübeyde Hanım Kültür Merkezi Eskişehir
8 Kasım Perşembe Saat:20.30 CerModern Ankara
14 Kasım Çarşamba Saat:20.30
17 Kasım Cumartesi Saat:20.30 NHKM Konak Sahnesi İZMİR
23 Kasım Cuma Saat:20.30
27 Kasım Salı Saat:20.30

UYARLAYAN VE YÖNETEN: Müge Saut
MÜZİK: Cem Yarkın
IŞIK TASARIM: Alev Topal
DEKOR VE KOSTÜM: Altkat Sanat
REJİ ASİSTANLARI: Gizem Özgün, Derya Şener, Diren Durgun, Dilek Güler 
IŞIK SES: A. Güney Altun, Selcan Tekin
FOTOĞRAF: Ömer Öztürk

Oyuncular:    Nevzat SÜS 
                       Aydan CÖMERT  
                       Mustafa DİNCİR
                       Aybike TURAN
                       Selver ÇAVUŞ  
                       Özlet Ezgi ÇELEBİ
                       Beyza CANDEMİR
                       Müge SAUT  

Gişe Rezervasyon: 0536 214 27 33

Anahtar Kelimeler: altkat sanat, Anne Frank ın Hatıra Defteri

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir