Haber

Kırkbir

Kırkbir" Karanlığa karşı Tiyatro kapsamında 20 Mart'ta...

2018.03.18 00:00
| |
0
|
3702


Altkat Sanat Tiyatrosunun bu sezon devam eden oyunlarından biri olan "Kırkbir" Karanlığa karşı Tiyatro kapsamında 20 Mart'ta...

Altkat Sanat Tiyatrosunun bu sezon devam eden oyunlarından biri olan  "Kırkbir" Karanlığa karşı Tiyatro kapsamında 20 Mart'ta...

 

Harun Güzeloğlu kaleme aldığı Müge Saut’un oynadığı Kırkbir oyunun karanlığa sürüklenmiş bir ülkede gözleri dağlanacak kadının son gecesi üzerine kuruludur.  

Bir düş ve varoluş hikâyesidir Kırkbir… Ütopik bir evrende günümüzün izlerini bulmaya çalışır. Yok olmanın eşiğinde bir kadının son çığlığıdır; umudu, ülkesi, aşkı, ve çocuğu elinden alınmış bir isyan bayrağıdır ateşi. Boyutları ortadan kaldırılmış dünyanın kölesi olarak yaşamayı reddeden, sonuçları ne olursa olsun ayakta yok olmayı tercih eden bir kadının hikâyesidir en çok.

“Zaman dediğin kelebek misali… Hatıralarımız, gün batımında gözden kaybolmaya başlayan büyük ormanlara benziyor. Karanlık çökünce, binlerce ağaçtan geriye sadece görebildiklerimiz kalır. Orada bir orman olduğunu bilirsin, ama göremezsin…”

Yazan Harun Güzeloğlu Yöneten Nevzat Süs Müzik Cem Yarkın

Reji Asistanı Öykü Orhan Teknik Selver Çavuş

Oynayan Müge Saut


20 Mart Salı Saat:20.30

4 Nisan Çarşamba Saat:20.30

Anahtar Kelimeler: kırkbir, altkat sanat

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir