Haber

Alktat Sanat'tan Yeni Oyun: Kırkbir

Alktat Sanat'tan Yeni Oyun: Kırkbir

2017.12.13 00:00
| |
0
|
4999


Altkat Sanat Tiyatrosu 5. yılında, boyutları ortadan kaldırılmış bir dünyanın kölesi olarak yaşamayı reddeden,

Altkat Sanat Tiyatrosu 5. yılında, boyutları ortadan kaldırılmış bir dünyanın kölesi olarak yaşamayı reddeden, sonuçları her ne olursa olsun ayakta olmayı tercih eden bir kadının hikâyesi "Kırkbir" ile izleyenleri bir kez daha selamlamak üzere yola çıkıyor. Yeni oyunun yanı sıra Sevdalı Bulut ve sezona damgasını vuran oyun Dönüşüm gösterimlerini sürdürüyor.


"Bir düş ve varoluş hikâyesidir Kırkbir… Ütopik bir evrende günümüzün izlerini bulmaya çalışır. Yok olmanın eşiğinde bir kadının son çığlığıdır; umudu, ülkesi, aşkı, ve çocuğu elinden alınmış bir isyan bayrağıdır ateşi."


Yönettiği ve oyuncusu olduğu Franz Kafka'nın Dönüşüm oyunu ile bu sezon dikkatleri üzerine çeken Müge Saut'u bu kez tek kişilik performansı ile sahnede göreceğiz. Oyun izleyicilerine farklı bir deneyim yaşatmayı vadediyor, öyle ki performans neredeyse bütünüyle karanlıkta geçiyor ve mekân yalnızca kibrit ışıklarıyla aydınlatılıyor. Dolayısıyla oyunu seyredecek seyirciler için bir uyarı bulunuyor: "Oyun kronik solunum yolu ve kronik akciğer hastalarına, nikofobi, aklofobi, ligofobi, skotofobi, arsonfobi, klostrofobi gibi korkulara sahip kişiler için kesinlikle uygun değildir!"


“Zaman dediğin kelebek misali… Hatıralarımız, gün batımında gözden kaybolmaya başlayan büyük ormanlara benziyor. Karanlık çökünce, binlerce ağaçtan geriye sadece görebildiklerimiz kalır. Orada bir orman olduğunu bilirsin, ama göremezsin…”


Yazan Harun Güzeloğlu Yöneten Nevzat Süs Müzik Cem Yarkın Reji Asistanı Öykü Orhan Teknik Selver Çavuş Oynayan Müge Saut
Aralık ayı oyun tarihleri
16 Aralık Cumartesi 20:30 (Prömiyer)
26 Aralık Salı 20:30


KAFKA'NIN DÖNÜŞÜM'Ü VE NAZIM'IN SEVDALI BULUT'U DA SAHNEDE 
Geçtiğimiz Mayıs ayı itibariyle sahnelenmeye başlayan Franz Kafka'nın çarpıcı eseri Dönüşüm, izleyici tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Aralık ayı içerisinde 30. gösterimini yapacak olan oyun için biletler hızla tükeniyor. Yine geçtiğimiz sezon sahnelenmeye başlayan Nazım Hikmet'in sevdası ve mücadelesini incelikle işlediği masalı Sevdalı Bulut, Altkat Sanat repertuvarında yer almaya devam ediyor.


Dönüşüm
17 Aralık Pazar 18:00
19 Aralık Salı 20:30
23 Aralık Cumartesi 20:30


Sevdalı Bulut
24 Aralık Pazar 18:00

Anahtar Kelimeler: altkat sanat, kırkbir, dönüşüm, sevdalı bulut

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir