Festival

Yeni Metin Festivali 11, Christian Lollike’nin Kozmik Korku'suyla Başladı

Yeni Metin Festivali 11, Christian Lollike’nin Kozmik Korku'suyla Başladı

2022.12.01 00:00
| |
0
|
7334


GalataPerform'un düzenlediği Yeni Metin Festivali 11, DasDas Açık Sahne ve Alternatif Sahne'de gerçekleşiyor.


GalataPerform’un düzenlediği Yeni Metin Festivali 11, DasDas Açık Sahne ve Alternatif Sahne’de gerçekleşiyor. 26 Kasım’da Christian Lollike’nin Kozmik Korku ya da Brad Pitt’in Paranoyaya Kapıldığı Gün oyunuyla başlayan festival 4 Aralık’a kadar devam edecek.

GalataPerform tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin oyun yazarlığı odaklı tek tiyatro festivali olan Yeni Metin Festivali, bu yıl 11’inci kez ‘Korku’ temasıyla DasDas Açık Sahne ve Alternatif Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor. Festival 26 Kasım’da Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka Kültür Enstitüsü, Danimarka Dışişleri Bakanlığı, Danimarka Kültür Bakanlığı, ve Danimarka Konsolosluğu’nun desteklediği Christian Lollike’nin Kozmik Korku ya da Brad Pitt’in Paranoyaya Kapıldığı Gün oyunuyla başladı. Oyun okumasından sonra Christian Lollike, Yeşim Özsoy, Anders Thrue Djurslev ve Ferdi Çetin ile “İklim Değişimi Çağında Post-dramatik Dramaturji’den Post-Apokaliptik Dramaturjiye” başlıklı bir panel gerçekleştirildi.

SINIRLAR ÖTESİ TİYATRO

Festivalde yer alan yerli yapımlar bu sene Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Telif Hakları Müdürlüğü tarafından destekleniyor ve ‘Sınırlar Ötesi Tiyatro’ konseptiyle yurt dışı katılımcılar ve Türkiye’den yazar/ yönetmenlerin buluşma alanı olarak kurgulanıyor. Bu sene festivalde Nordic Focus (İskandinav Odağı) kapsamında Danimarka’dan Christian Lollike, Norveç’ten Fredrik Brattberg ve İsveç'ten Alexander Salzberger tiyatroseverlerle bir araya geldi. Bu etkinlikler Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka Kültür Enstitüsü, Danimarka Dışişleri Bakanlığı, Danimarka Kültür Bakanlığı, Danimarka Konsolosluğu ve İsveç Başkonsolosluğu, İsveç Araştırma Enstitüsü ve İsveç Sanat Konseyi tarafından desteklendi.

Yeni Metin Festivali 11, ‘Korku’ teması ve ‘Sınırlar Ötesi Tiyatro’ konseptiyle 4 Aralık 2022 tarihine dek DasDas Açık Sahne ve Alternatif Sahne’de devam edecek.

Anahtar Kelimeler: yeni metin festivali

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir