Haber

Yanık Kervanla Türkiye'de İlk Kez 4-5 Ekim'de Tatavla Sahne'de

Yanık Kervanla Türkiye'de İlk Kez 4-5 Ekim'de Tatavla Sahne'de

2016.09.19 00:00
| |
0
|
2570


İranlı tiyatro topluluğu ‘’Yanik Kervanla’’, Ekim ayından itibaren İstanbul’da perde açıyor.


İRANLI TİYATRO TOPLULUĞUNDAN MUHTEŞEM BİR HEDİYE:  YANİK KERVANLA TÜRKİYE’DE İLK KEZ 4-5 EKİM’DE TATAVLA SAHNE’DE 

Bir akıl keyfine davetlisiniz

İranlı tiyatro topluluğu ‘’Yanik Kervanla’’,  Ekim ayından itibaren İstanbul’da perde açıyor.

İran’da sanatsal çalışmalar yapan  Abdulkadir Maraqi Kültür Merkezi’nin sahnelediği  ‘’Çıplak Ayak, Çıplak, Avuçta Bir Kalp (Yanik Kervanla)’’ isimli oyun 4-5 Ekim’de Tatavla Sahne’de seyirciyle buluşacak. 

 ‘’Yanik Kervanla Tiyatro Topluluğu’’ dünya çapında beğeni toplayan ve ödüllü oyun  ‘’Çıplak Ayak, Çıplak, Avuçta Bir Kalp (Yanik Kervanla)’’ ile  ilk kez Türk tiyatro izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Alireza Kushk-Jalaly’in yazdığı oyunun yönetmenliğini Masoumeh Hobabi üstleniyor. Atefeh Saei oyunu Farsça’dan Türkçe’ye çevirdi ve  Masoumeh Hobabi oyunun dramaturgluğunu yaptı. İranlı  oyuncu Hojat Moghadam ise tek kişilik performansıyla sahnede olacak.

Almanya’da yaşayan  Türk soylu Müslüman bir ailenin ırkçı bir hareketin çıkardığı yangında kurban gitmesini konu alan oyunu yazar Jalaly, ilk 1993’te Almanca olarak yazdı. Oyun , 650’den fazla İngiliz, Fars ve  Alman dillerinde uygulanarak dünya çapında gösterime girdi. 

Büyük beğeni toplayan ‘’Çıplak Ayak, Çıplak, Avuçta Bir Kalp (Yanik Kervanla)’’  4 Ekim Salı ve 5 Ekim Çarşamba saat 20:30’da Tatavla Sahne’de tiyatro izleyicisinin karşısında olacak.


‘SINIRLARIN MANASI YOK’

İran’da sanatsal çalışmalar yapan  Abdulkadir Maraqi Kültür Merkezi’nin projesi olarak hayata geçen Yanik Kervanla, sezon boyunca İstanbullu sanatseverlerin karşısında olacak.

Ekip, bu projeyi neden İstanbul’da hayata geçirdiklerini şu cümlelerle ifade ediyor: ‘’İran ve Türkiye halkını ortak kültürde buluşturmak istedik. Aslında çok ’insani’ bir düşünceyle çıktık yola. Umudumuz her iki halkın birbirini iyi tanımasıdır. Türk kardeşlerimizin derdi bizim derdimizdir. Sınırın manası yok. İnsan , sınırsız  mevcut gölgeyle ışık arasında bir düşüncedir; tam net değildir. İnsan, büyük ve derin bir soru... Biz bu sorunun sarhoşluğunda yaşıyoruz ve bizim için cevap bulmak bilgelikti. Siz de davetlisiniz bu akıl keyfine.... İran’dan muhteşem bir hediye...’’


4 Ekim Salı ve 5 Ekim Çarşamba 20:30’da perde açacak olan oyunun biletlerini biletix ve Tatavla Sahne gişesinden temin edebilirsiniz. 

 

Anahtar Kelimeler: tatavla tiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir