Haber

Tatavla Sahne'de1 Ekim Sezon Açılışına Özel Gece

Tatavla Sahne'de1 Ekim Sezon Açılışına Özel Gece

2017.09.24 00:00
| |
0
|
3120


2017 – 2018 sezonunu “İnce Şeyler Sezonu” olarak adlandıran Tatavla Tiyatro yeni sezonu “Tatavla Ailesi” olarak özel bir gece ile açıyor.

 

2017 – 2018 sezonunu “İnce Şeyler Sezonu” olarak adlandıran Tatavla Tiyatro yeni sezonu “Tatavla Ailesi” olarak özel bir gece ile açıyor.

Geçen sezona “İyi Şeyler Sezonu” ile damgasını vuran Tatavla Tiyatro, bu sene “İnce Şeyler Sezonu”nu 1 Ekim’de birbirinden güzel etkinliklerle açıyor.  Gecede, 5. Sezonuna giren Tatavla Tiyatro’nun üç ödüllü oyunu “Aktör Kean”, “Kafası Karışık Kontrtenor” projesiyle adından sıkça söz ettiren “Nuri Harun Ateş ” ve piyanosuyla, uluslarası müzik platformunda Türkiye’yi temsil eden “Berktay Akyıldız” sahnede olacak.  Cihangir Tatavla Sahne’de yapılacak olan bu etkinlikte, Tatavla Ailesi’nin en değerli üyeleri olan seyircileri başta olmak  üzere, oyuncuları,  yönetmenleri,  yazarları, öğrencileri ve misafir tiyatro ekipleri biraraya gelecek.

20.30’da Aktör Kean oyunu ile başlayacak olan etkinlik tamamen ücretsiz olup tüm Tatavla Ailesi davetlidir.

 

Sezon Oyunları

Mevcut 4 oyununa,  2 yeni oyun daha eklemeye hazırlanan Tatavla Tiyatro, sezon içinde  “Özen Yula” nın kaleminden çıkan “Rahvan Giden Atlılar” oyununu sahneye koyacak.  Eraslan Sağlam’ın yöneteceği oyun,  oyuncu seçimlerinin ardından provalara başlayacak.

Tatavla Tiyatro’nun bir diğer yeni oyunu ise , Jean Tardieu – Cabaret. Sezon içersinde takvime girecek olan oyunun yönetmen koltuğunda oturan Prof. Dr. Erhan Tuna ve ekibi,  sezona başlamadan 73 adayın katıldığı 2 aşamalı bir seçmenin ardından 2.Aşamaya kalan 15 aday arasından en başarılı bulunan 8 oyuncuyla “Jean Tardieu - Cabaret” oyununun hazırlıklarına başladı.

Ödüllü çevirmen Sevgi Sanlı'nın türkçeleştirdiği tek kişilik oyun olan; "Kültür Vakfı En İyi Erkek ", "Lions Başarı Ödülü"ve "Direklerarası En İyi Tek Kişilik Oyun " gibi ödüllere de sahip “Aktör Kean” Tatavla Tiyatro’da 5.sezonuna giriyor. Tolga Yeter’in yönettiği İngiliz sahnesinin hükümdarı haline gelen, taşkınlıkları İngiltere 'de olduğu kadar Amerika 'da da dillere destan olan, büyük romantik oyuncuların birincisi, Shakespeare'in eşsiz yorumcusu Edmund Kean'in yaşamının anlatıldığı oyunda yine ödüllü oyuncu Eraslan Sağlam oynuyor.

Geçen sezonun büyük ses getiren ve ”En İyi Sahne Tasarımı” dalında aday olan, Selim İleri’nin yazdığı, Eraslan Sağlam’ın yönettiği Tatavla Tiyatro oyuncularından Hale Akınlı, Tuba Zehra Sağlam, Cansu Diktaş ve Can Ertuğrul’un oynadığı cumhuriyet tarihine başka bir açıdan tanıklık eden “Allahaısmarladık Cumhuriyet” oyununu 2017-2018 sezonunda da Tatavla Sahne’de izlemeniz mümkün.

Sezonun bir başka oyunu da, Eraslan Sağlam tarafından farklı bir reji anlayışıyla sahnelenen ve izleyenlerden tam not alan, Tatavla Tiyatro oyuncularının rol aldığı ”Antigone”.  Antigone,  kardeşinin ölüsünü gömdürmek için kendini feda ederken, iktidar sahiplerinin ve bir kralın ne kadar pis bir iş yaptıklarını ortaya koyuyor.

 Ayrıca Tatavla Tiyatro’nun başarılı prodüksiyonlarından ‘’3 Kadın Bin Turna’’ bu sezon yeniden havalanıyor ! 74 yaşındaki usta oyuncu Aysan Sümercan’dan, 14 yaşındaki çocuk gelin karakterini bir beden performansı olarak izlerken, kadın olmanın ama en önemlisi de çocuk olmanın bu topraklarda nasıl da unutulduğuna tanık olacaksınız.

Tatavla Atölye, bu sezonda da Jale Karabekir’le Kadın / Beden, Aslı Tohumcu ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi ve Eraslan Sağlam ile Dramaturji, Konuşma, Temel Oyunculuk, İleri Oyunculuk, Konservatuvara Hazırlık atölyelerini sürdürüyor.

​Bilgi için: 0212 233 52 30

 Kuloğlu Mah. Ağa Hamamı Sk. Ağa Han 1/1 Cihangir Beyoğlu İstanbul 0212 233 52 30 www.tatavlasahne.com
 

Anahtar Kelimeler: Tatavla Sahne, tatavla tiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir