Haber

Tiyatro Martı'dan İki Gün Üst Üste İki Farklı Oyun

Tiyatro Martı'dan İki Gün Üst Üste İki Farklı Oyun

2017.04.04 00:00
| |
0
|
4125


Tiyatro Martı, “Uçlar” ve “Demir” tiyatroseverlerle buluşuyor.

Tiyatro Martı, “Uçlar” ve “Demir” ile iki gün üst üste iki farklı oyunla İstanbullu tiyatroseverlerle buluşuyor. “Uçlar” , 11 Nisan Salı akşamı Tatavla Sahne’de, “Demir”, 12 Nisan Çarşamba akşamı Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi’nde izlenebilir.  

Her gün, herkesin, gördüğü, duyduğu, okuduğu belki şahit olduğu belki yaşayıp itiraf edemediği kadına şiddeti ve tacizi seyircinin yüzüne tokat gibi çarpan “Uçlar”da, Zeynep Özyağcılar ve Aydın Şentürk başrolü paylaşıyor. Bir gün, evine giren yabancı bir erkeğin, önce sözlü sonra fiziksel şiddetine maruz kalan kadının hikayesinin anlatıldığı “Uçlar”da; kadın, erkeği etkisiz hale getirmeyi başarır ve bir anda kurban(!) rolü karşı tarafa geçer. Kadının kız arkadaşları eve geldiğinde ise, tecavüzcüsüne işkence yapan bir kadınla karşılaşırlar. O andan sonra herkes için, kendisiyle ve karşısındakiyle bir hesaplaşma başlar. Toplumda yer etmiş ön yargılar ve öğrenilmiş çaresizlikler midir kadını kurban yapan? Yoksa…

Güzin ve Zeynep Özyağcılar’ı anne-kız rolüyle bir araya getiren “Demir”; etkileyici metni ve oyuncu performanslarıyla izleyenleri, kadının savruluşuna, sistemdeki yerine ve pek bilinmeyen yönleriyle kadın dünyasına tanık ediyor. Feminist yazar olarak bilinen Rona Munro’nun kaleme aldığı, Serkan Üstüner’in yönetmenliğini üstlendiği oyunun başrollerinde; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay rol alıyor.

Tiyatro Martı tarafından sahneye konan Uçlar”; 11 Nisan 2017, Salı akşamı Tatavla Sahne’de, “Demir” ise 12 Nisan 2017, Çarşamba akşamı Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi’nde izlenebilir. Başlama saatleri 20:30 olan oyunlara ait biletler; Biletix’ten ve sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.  

Anahtar Kelimeler: tiyatro martı, uçlar, demir

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir