Haber

Tiyatro Keyfi'nin yeni eseri CAMILLE sahnelerde...

Tiyatro Keyfi'nin yeni eseri CAMILLE sahnelerde...

2017.03.04 00:00
| |
0
|
2744


Sanatçı kişiliği, özgün ve özgür yaşantısıyla yaşadığı çağa ağır gelen Camille Claudel ve kendinden yaşça oldukça büyük heykeltraş August Rodin'in tutkulu ve sancılı ilişkisi.

Başrollerini Begüm Topçu Turay, Kubilay Tunçer ve Serap Yılmaz'ın oynadığı CAMILLE, sezon boyunca Borusan Oto Dolmabahçe Sahne başta olmak üzere İstanbul ve Anadolu turnelerinde sergilenmeye devam ediyor.

Sanatçı kişiliği, özgün ve özgür yaşantısıyla yaşadığı çağa ağır gelen Camille Claudel ve kendinden yaşça oldukça büyük heykeltraş August Rodin'in tutkulu ve sancılı ilişkisi... Toplum baskısına ve dogmalara karşı koymasının, tutkularının ve özgürlüğün peşinde koşmasının bedelini 30 seneye yakın zamanını ölene dek akıl hastanesinde geçirmekle ödeyen heykeltraş Camille Claudel'in hikayesini Kosta Kortidis yazdı, Kemal Başar yönetti. Günümüze ışık tutan, özgür düşüncenin önemine vurgu yapan ve sanata övgüye odaklanan bu metin dünyada ilk kez sergileniyor. Kültür Bakanlığı destekli eserde müzikler Can Atilla, çevre tasarımı Murat Gülmez, kostüm tasarımı ise Mine Erbek Gökbuket imzasını taşıyor.

Eserin 3 aylık oyun programına www.tiyatrokeyfi.com.tr web sitesinden, ayrıca Tiyatro Keyfi'nin Facebook ve Twitter sayfalarınden ulaşılabilir. Biletler Biletix'te satışta. Rezervasyon ve toplu satışlar için: 05382722379

14 Mart - Borusan Oto Dolmabahçe Sahne
11 Nisan - Borusan Oto Dolmabahçe Sahne
27 Nisan - Akasya Kültür Sanat

 

 

Anahtar Kelimeler: tiyatro keyfi, camille claudel

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir