Haber

Tiyatro Keyfi

Tiyatro Keyfi "Helikopter" İle Başlıyor

2020.10.30 00:00
| |
0
|
4023


Tiyatro Keyfi sezona 14 Kasımda yeni eseri "Helikopter" ile Kats Sahne'de giriyor.

Tiyatro Keyfi sezona 14 Kasımda yeni eseri ‘Helikopter’ ile Kats Sahne’de giriyor. Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı komedinin reji ve dramaturjisi Kemal Başar’a ait. Eserde Metin Yıldız, Ercüment Aydın, Levent Tayman, Burak Acar, Bora Kırkım ve Eka Gelashvili rol alıyor. Eser 25 Kasımda da yine Kats Sahne’de izlenebilir.

Topluluğun diğer eserlerinden ‘Bana Amy De - Amy Winehouse Müzikali’ 18 Kasımda Kats Sahne’de... Kosta Kortidis’in kaleme aldığı metni Kemal Başar yönetti. Orijinal müzik Savaş Alp Başar, koreografi Alpaslan Karaduman imzasını taşıyor. Ceylan Yılmaz, Alkış Peker, Savaş Alp Başar ve Zeynep Yaylıcıoğlu’nun oynadığı müzikalde Savaş Alp Başar (Gitar ve vokal), Sinan Yıldız (Elektro gitar), Kaan Yavuz (Bas gitar) ve Salih Sönmez (Davul), oyunculara eşlik ediyor.

Tiyatro Keyfi’nin en modern meddah niteliğini taşıyan eseri ‘Öylesine Hikayeler’i Hakkı Ergök yazdı. Seyirciyle iç içe sergilenen konser tadındaki tiyatro oyununda Kemal Başar’a gitar ve vokalde Savaş Alp Başar, vokalde Eka Gelashvili, elektro gitarda Sinan Yıldız, davulda Salih Sönmez eşlik ediyor. Eser 27 Kasımda Kats Sahne’de...

Hakkı Ergök’ün Edmond Rostand’ın büyük eserinden uyarladığı rock kabare tarzındaki ‘Cyrano de Bergerac’ da bu sezon devam ediyor. Kemal Başar’ın reji ve dramaturjisini yaptığı oyunun orijinal müziği Nurkan Renda’ya ait. Eserde Orhan Kılıç, Dilhan Aras ve Burak Acar rol alıyor.

Orta oyunundan yola çıkan modern, minimalist sahnelemeleriyle tanınan Tiyatro Keyfi’nin biletlerine Biletix’ten, ayrıntılı bilgiye ise topluluğun sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

Anahtar Kelimeler: tiyatro keyfi, helikopter

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir