Haber

Tiyatro Keyfi gösterimlerine azami salgın tedbirleriyle, matinelerle devam ediyor!

Tiyatro Keyfi gösterimlerine azami salgın tedbirleriyle, matinelerle devam ediyor!

2020.11.20 00:00
| |
0
|
4269


Tiyatro Keyfi, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda seyircinin sokağa çıkma kısıtlamasını göz önüne alarak...

Tiyatro Keyfi, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda seyircinin sokağa çıkma kısıtlamasını göz önüne alarak Aralık ayı boyunca tüm gösterimlerini saat 16.00'a çekti. Salgın koşullarına tam olarak uyan Gayrettepe Kats Sahne'deki matinelerin programı şöyle:

* HELİKOPTER (Komedi) 6 ve 27 Aralık Pazar, 16.00.

* BANA AMY DE (Amy Winehouse Müzikali) 12 Aralık Cumartesi 16.00.

* ÖYLESİNE HİKAYELER (Konser tadında tiyatro) 19 Aralık Cumartesi 16.00.

Tiyatro Keyfi, Kartal Belediyesinin davetlisi olarak sergilediği 'Öylesine Hikayeler' ve İzmir Tiyatro Festivali için online olarak sergilediği 'Bana Amy De'den sonra sezona 14 Kasımda yeni eseri ‘Helikopter’ adlı komedi ile yine Kats Sahne’de girmişti. 

Dünyaca ünlü yazarımız Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı ve onun anısına yapılan 'Helikopter'in reji ve dramaturjisi uluslararası yönetmen Kemal Başar’a ait. Yazarın en önemli eserlerinden olan 'Helikopter', Uluslararası Tiyatro Enstitüsü Büyük Ödülüne layık görülmüş, Ukrayna ve Makedonya'da da sahnelenmişti. Komedide Metin Yıldız, Ercüment Aydın, Levent Tayman, Burak Acar, Bora Kırkım ve Eka Gelashvili rol alıyor. Eserin reji asistanlığını Zeynep Yaylıcıoğlu, çevre düzenini Metin Gümüşoğlu yaptı.

Topluluğun diğer eserlerinden, 3 ödüllü ‘Bana Amy De - Amy Winehouse Müzikali’ni Kosta Kortidis kaleme aldı, Kemal Başar yönetti. Işık tasarımı Yüksel Aymaz, orijinal müzik Savaş Alp Başar, koreografi Alpaslan Karaduman imzasını taşıyor. Ceylan Yılmaz, Alkış Peker, Savaş Alp Başar ve Zeynep Yaylıcıoğlu’nun oynadığı müzikalde Savaş Alp Başar (Gitar ve vokal), Sinan Yıldız (Elektro gitar), Kaan Yavuz (Bas gitar) ve Salih Sönmez (Davul), oyunculara eşlik ediyor.

Tiyatro Keyfi’nin en modern meddah niteliğini taşıyan eseri ‘Öylesine Hikayeler’i Hakkı Ergök yazdı. Seyirciyle iç içe sergilenen konser tadındaki tiyatro oyununda Kemal Başar’a gitar ve vokalde Savaş Alp Başar, vokalde Eka Gelashvili, elektro gitarda Sinan Yıldız, davulda Salih Sönmez eşlik ediyor. 

Hakkı Ergök’ün Edmond Rostand’ın büyük eserinden uyarladığı rock kabare tarzında sahnelenen ‘Cyrano de Bergerac’ da bu sezon devam ediyor. Kemal Başar’ın reji ve dramaturjisini yaptığı oyunun orijinal müziği Nurkan Renda’ya, kostüm tasarımı Canan Göknil'e ait. Eserde Orhan Kılıç, Dilhan Aras ve Burak Acar rol alıyor.

Sanat yönetmenliğini Kemal Başar'ın yaptığı, modern sahnelemeleri ve yurtdışındaki başarılarıyla tanınan Tiyatro Keyfi’nin biletlerine Biletix’ten, ayrıntılı bilgiye ise topluluğun sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

Anahtar Kelimeler: tiyatro keyfi, bana amy de, öylesine hikayeler, helikopter

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir