Haber

Tiyatro Adam Baba Sahneye Konuk Oluyor

Tiyatro Adam Baba Sahneye Konuk Oluyor

2017.05.10 00:00
| |
0
|
5442


Baba Sahne; Nâzım Hikmet’in tiyatroadam yorumu ile sahnelenen çarpıcı eseri “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” oyununu ağırlıyor.

İstanbul’un yeni sahnesi Baba Sahne, kendi oyunlarının yanı sıra, tiyatroadam’ın sahneye koyduğu Nâzım Hikmet’in her dönem güncelliğini koruyan “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” oyununa da ev sahipliği yapıyor.

“İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”, Rusya’nın taşra kasabasında geçer. Petrof, insanlara kâğıtlardan çok inanan, kasabanın en sorumlu, mevki sahibi amiridir. Dürüst, yardımsever, iyi bir insan olan Petrof’u bütün kasaba halkı sevip saygı duymaktadır. Peki ya otorite? Petrof otorite sahibi midir? Erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın, her çağda karşılaşılan, çok tanıdık, hatta başımıza gelebilecek değişiminin/dönüşümünün yarı tatlı öyküsüdür bu... Trajik, komik, hipnotik bir öykü... Peki, ama bu öyküde “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”

Yönetmenliğini Emrah Eren’in yaptığı oyununun, dekor ve kostüm tasarımında Barış Dinçel, ışık tasarımında Yüksel Aymaz, hareket düzeninde Esra Yurttut imzası var. Oyuncu kadrosunda ise Aşkın Şenol, Baransel Gürsoy, Berk Yaygın, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Pınar Tuncegil yer alıyor.

15 Mayıs 2017, Pazartesi akşamı saat 20.30’da Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak olan tiyatroadam’ın “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

 

Anahtar Kelimeler: tiyatro adam, baba sahne, ivan ivanoviç var mıydı yok muydu?

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir