Ödül

14. Savaş Dinçel Ödülleri Verildi.

14. Savaş Dinçel Ödülleri Verildi.

2023.04.02 00:00
| |
0
|
2628


14. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, 2007’de kaybettiğimiz usta oyuncu Savaş Dinçel'in 81. doğum gününde Baba Sahne'de sahiplerini buldu.

14. SAVAŞ DİNÇEL TİYATRO ÖDÜLLERİ BABA SAHNE’DE SAHİPLERİNİ BULDU!

14. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, 2007’de kaybettiğimiz usta oyuncu Savaş Dinçel’in 81. doğum gününde Baba Sahne’de sahiplerini buldu. 1 Nisan 2023 Cumartesi akşamı gerçekleşen ve aynı zamanda Baba Sahne’nin 6. yaşının da kutlandığı geceye Dinçel’in yakın dostlarının ve öğrencilerinin de aralarında bulunduğu, Şevket Çoruh, Mehmet Aslantuğ, Günay Karacaoğlu, Ozan Güven, Betül Demir, Diren Polatoğulları, Yeşim Ceren Bozoğlu, Erdem Akakçe, Çiçek Açar, Yiğit Sertdemir, Pelin Ermiş, Nazlı Tosunoğlu, Hasan Şahintürk, Sermet Yeşil, Ozan Çobanoğlu, Rıza Sönmez, Soydan Soydaş, Özen Yula, Emrah Eren gibi birçok isim katıldı. 

Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından verilen 14. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri’nde;

Özge Arslan En İyi Kadın Oyuncu, 
Tolga İskit En İyi Erkek Oyuncu, 
Burçak Çöllü En İyi Oyun Yazarı, 
Gülhan Kadim ise En İyi Oyun Yönetmeni ödüllerine layık görüldü. 

Sevilen oyuncu Şevket Çoruh’un da ustası olan ve 2007’de hayatını kaybeden usta oyuncu Savaş Dinçel’in 81. doğum günü; Çoruh’un büyük emek harcayarak tamamen kendi yatırımıyla kurduğu ve “Kendimizi yetim hissetmemek için” “Baba Sahne” adını verdiği tiyatronun Savaş Dinçel Salonu’nda kutlandı. Aynı zamanda Baba Sahne’nin 6. kuruluş yıl dönümü olan gecenin sunuculuğunu, yine Dinçel’in eski öğrencilerinden biri olan İlker Ayrık üstlendi. 

Savaş Dinçel’in öğrencisi Şevket Çoruh, eski öğrencileri ve torunları sayılan öğrencilerinin çocukları, bu yıl da sahnede bir araya geldiler. Öğrencileri sahnede, Savaş Dinçel’in “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” oyununda seslendirdiği ve sözleri kendisine ait olan “Bir Sanatkâr Asla Ayı Değildir” şarkısını söylediler, ardından doğum günü pastası kestiler. Dinçel için özel olarak hazırlanan videonun gösterimi sırasında duygulu anların yaşanmasının ardından Şevket Çoruh’un konuşmasından sonra ödül törenine geçildi.

Gecede, usta oyuncunun vefatının ardından her yıl doğum gününde verilen Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri de 14. kez sahiplerini buldu.

“Bernarda” oyunundaki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu seçilen Özge Arslan’ın ödülünü Mehmet Aslantuğ, 
“Çemberin Anası” oyunundaki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu seçilen Tolga İskit’in ödülünü ise Günay Karacaoğlu takdim etti. 
“Çemberin Anası” oyununun yazarı Burçak Çöllü’ye En İyi Oyun Yazarı ödülünü Ahmet Sami Özbudak verirken, 
“Tek Kullanımlık Hikâye” oyunuyla En İyi Oyun Yönetmeni seçilen Gülhan Kadim ise ödülünü Yiğit Sertdemir’in elinden aldı.

Anahtar Kelimeler: savaş dinçel, savaş dinçel ödülleri, baba sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir