Haber

Tebeşir Dairesi - (Çocuk Oyunu)

Tebeşir Dairesi - (Çocuk Oyunu)

2018.03.16 00:00
| |
0
|
3730


Günümüzde çocuklar okul dışında kendi dünyalarına, evlerine hapsolmuş durumda. Sosyal yaşamdan uzaklaştıkça var olan değerlerden de uzaklaşıyorlar.

Çocuk ve anne ilişkisi yeryüzündeki ilişkilerin en değerlisidir. Fakat çocuğu büyütmek, başka bir özveri serüvenidir. Çocuğa verilen emek, bir anlamda annelikten daha yüce bir duruma gelebiliyor. Bertolt Brecht’in klasik eseri “Kafkas Tebeşir Dairesi” isimli oyunundan düzenlediğimiz bu oyun, aynı zamanda klasik bir eserin çocuklara gösterilmesi niteliğini taşıyor.

Ülkelerini terk etmek zorunda kalan Prens ve Prenses çocukları Michel’i sarayda unutup giderler. Sarayın hizmetçilerinden olan Gruşe bebek Michel’i bulup onu kendi çocuğu gibi büyütür. Artık Michel, Gruşe’yi anne olarak bilmektedir. Peki bir gün prenses çıkıp gelirse ne olur?

Yazan: B.Brecht Uyarlayan: Altkat Sanat Yöneten: Nevzat Süs Müzik: H.Faruk Süs / Müge Saut Reji Asistanı: Selcan Tekin Koreografi: Müge Saut Işık Tasarımı: Selver Çavuş Dekor Tasarım: Altkat Sanat Kostüm: Altkat Sanat

Oynayanlar: Selver Çavuş, Sena Yapar, Beyza Candemir, Büşra Korkmaz, Öykü Orhan, Diren Durgun, Gizem Özgün,  Vedat Sezer, Nevzat Süs

17 Mart Cumartesi Saat: 13.00

24 Mart Cumartesi Saat: 13.00 ve 15.00 (Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi)

31 Mart Cumartesi Saat: 13.00

1 Nisan Pazar Saat: 13.00 ve 15.00 (Caddebostan Kultür Merkezi A Salonu)

8 Nisan Pazar Saat: 13.00 ve 15.00 (Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi)

 

Ayrıca değerli katkılarından dolayı; Enes Pektaş, Melis Yeşiller, İrem Şenel,Nazlıcan Karakaş, Selen Şeşen, Pelda Yıldırım, Fatmanur Güldalı’na teşekkür ederiz..

Anahtar Kelimeler: tebeşir dairesi, altkat sanat

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir