OYUNLAR

Yirmi Beş

Yirmi Beş

Videolar


Oynadığı Sahneler


Etkinlikler

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerikler
Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.

İlişkili Kişiler

Berkay Ateş
(Oyuncu, Oyunlaştıran +2)
Can Kulan
(Çevirmen, Oyuncu +1)
Emir Çubukçu
(Koordinatör, Oyuncu +2)
Melike Tekin
(Oyuncu)
Yiğit Sertdemir
(Işık Tasarımcısı, Kostüm Tasarım +6)

Konu

D22 kurucularından Berkay Ateş’in yazdığı, Türkiye’nin önde gelen oyuncularından ve tiyatro yönetmenlerinden Yiğit Sertdemir’in yönettiği ‘Yirmi Beş’ adlı oyunla birlikte D22, bu kez bir Türkiye gerçeğine işaret ediyor. Farklı etnik gruplara mensup hayatlar, etnisite 
çatışmalarının merkezinde birleşiyor. Heyecanlı, gerilimli, zaman zaman gülümseten yönleriyle Yirmi Beş, insanlığın ortak paydalarını, ortak duygulanmalarla ortaya çıkartarak, ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan etnik kökenler arası çatışma sorununu farklı bir açıdan gözler önüne serip barışçıl bir bakış kazandırıyor.
 
 
Yirmi Beş, 2014 Savaş Dinçel Ödülleri’nde En İyi Yazar Ödülü’nü alarak ismini tiyatro camiasında duyurdu. Yiğit Sertdemir, 14. Direklerarası Seyirci Ödülleri En İyi Efekt Tasarımı Ödülü’ne layık görüldü. Aynı zamanda Berkay Ateş, ‘Yirmi Beş’ teki rolüyle Afife Jale Ödülleri’nde ve Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterilerek dikkat çekti. 
 
Yirmi Beş, Türkiye'de adını duyurmanın yanısıra, Avrupa'daki en önemli tiyatro festivallerinden 'Internationale Maifestspiele Wiesbaden'seçici kurulu ve yine Almanya'daki 'Theatre an der Ruhr' seçici kurulu tarafından izlendi. 2015 yılının Mart ayında An der Ruhr tiyatrosuna turneye giden Yirmi Beş, Almanyalı izleyiciden büyük ilgi gördü.

Anahtar Kelimeler: yirmi beş

0
|
8454


0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE