Kişiler: Ufuk Aşar


|
0
|
4748
Kariyer Bilgisi

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü
Ödüller

8. Direklerarası Seyirci Ödülleri 2007-2008

Erkek Oyuncu:  Ufuk Aşar, Rita,  Kocaeli BB Şehir TiyatrosuEleştirmen Notları

Küheylan - Kocaeli Şehir Tiyatrosu

Karakterinin oturmaya başladığı, çok erken ve hassas bir dönemde, farklı toplumsal görüşlere sahip anne ve babasının arasında kalan 17 yaşında bir İngiliz genci. Tutkularının esiri. Altı atın gözünü kör etmiş. Gencin adı Alan Strang (Fatih Sevdi). Doktor Martin Dysart (Ufuk Aşar) tıpkı bir dedektif gibi iz sürerek onu kurtarmaya çalışıyor. Üstün Akmen

devamı...

Küheylan -Kocaeli Şehir Tiyatrosu

 Ruh Doktoru Martin Dysart’ı ete kemiğe bürüyen başarılı oyuncu Ufuk Aşar oyunun odak noktasında, yer yer şiirsel bir üsluba kaçan ses tonu dışında tiyatro yaşamının zirvesine çıkıyor. İhsan Ata

devamı...

Rita - Kocaeli Şehir Tiyatrosu

 Ufuk Aşar Frenk rolünde, ciddi görünmeye çalışan ama her şeyini kaybetmiş salaş ve ayyaş bir tipleme çizerek metni destekliyor. Durgun giden bir akış içerisinde ustaca kullandığı beden dili sayesinde karakterini sivrileştirmeyi başarıyor. Samimi ve sıcak oyunculuğu sayesinde doğallığı yakalıyor. Sahnenin küçük olması hareket alanını kısıtlamıyor. Beden dilini dengeli kullanarak kendine hareket alanı yaratmayı başarıyor. Yer yer dublaja kaçan ses tonu dışında söyleyecek söz bırakmamış. Samimiyeti ve coşkusu sahneden taşıp seyirciye karışıyor. Özellikle sarhoş tiplemesiyle oyunun başından beri götürdüğü o durgun karakteri aşkı için neler yapabileceğini içimize işleyerek veriyor. Son tablodaki gözyaşları ise orta yaşlı bir adamın gözyaşlarını gizlemek için daha oyuncuları bile tebrik edemeden oyun biter bitmez salonu koşarak terk etmesine neden oluyor. Emin olun Ufuk Aşar'ı sahnede izlemek, ekrandan izlemekten daha keyifli!

İhsan Ata

devamı...

Azizname - Dafne Kültür Merkezi

Oyuncu kadrosu yine şehir tiyatrosunun usta sanatçıları Aydın Sigalı, Ufuk Aşar, Engin Benli, Eylem Tanrıver, Tarık Keskiner, Mehmet Serimer ve Zeliha Çetinkaya’ dan oluşuyor. Müzikler Turgay Erdener’ in, dans düzeni Salima Sökmen’ in özenli çalışması sonucu ortaya çıkmış.

 Ufuk Aşarın şairane konuşma üslubu, oyunun başında bu kadar sıcak bir oyunun içinde itici gibi dursa da, Oyunun ilerleyen bölümlerinde oyunculuğunun ve karakter değişimlerinin de verdiği tatla bu düşünceyi unutturuyor.
Alaattin Emrah Özdilek

devamı...
Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.


TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir