Kişiler: Burçin Börü

BURÇİN BÖRÜ

Görevi

OyuncuReji AsistanıYönetmen Yardımcısı

Sosyal Medya

Oyunlar


|
0
|
10442
Kariyer Bilgisi

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı


1974 Yılında Adana 'da doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Adana'da tamamladı.1989 Yılında Tiyatro çalışmalarına Adana Gösteri Sanatları Merkezinde amatör olarak başladı. Oynadığı bazı oyunlar Şahlarıda Vururlar, Kocamın Nişanlısı, Bir Filiz Vardı,A lo Orası Tımarhane mi?, Kanlı Nigar, Çerezname, Canlanan Masallar (ç.o.), Gülen Adam ( ç.o. ), Ayının Fendi Avcıyı Yendi (ç.o. ).

1995 Yılında Selçuk Üniversitesi Devlet Konsevatuvarı Tiyatro bölümünde eğitimine başladı. Görev aldığı oyunlar Ayrılık, Bir Şehnaz Oyun, Mavi Pullu Balık (ç.o. ).1999 Yılında mezun oldu. Aynı yıl Adana Devlet Tiyatrosunda Sanatçı olarak göreve başladı. Görev aldığı bazı oyunlar Aşkımız Aksarayın En Büyük Yangını,Yüzsüz, Pazartesi Perşembe, Hırçın Kız, Cimri, Figaronun Düğünü,Ali Ayşeyi Seviyo, Bir Anatşistin Kaza Sonucu Ölümü, Deli Dumrul, Aykırı İkili, Barış, Düşler Bahçesi (ç.o. ),Akıllı Soytarı (ç.o. ) Uçan Şemsiye (ç.o. ).

2003-2005 Yılları arasında Çukurova Devlet Konsevatuvarı Tiyatro bölümünde öğretim görevlisi olarak Diksiyon derslerine girdi. Sanatçı halen Adana Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak görevine devam ediyor.

Oynadığı Diziler: EYLÜL (ATV-2005), İSTANBUL ÇOCUKLARI (STAR TV -2009)

Boy : 1.60 Kilo: 54 Beden: 38-40 Ehliyet: BEleştirmen Notları

Tartuffe - Adana Devlet Tiyatrosu

Esra Ülger, E. Çağrı Turan, Ahenk Demir, Burçin Börü, Murat Aslan, Derya Keyf, Hakan Elmesoğlu, Gökhan Doğan, Z. Şirin Çetinel'den oluşan kadro üzerine düşen görevleri layığıyla yerine getiriyor. Başarı grafiklerinin üstünde bir performans sergiliyorlar... İhsan Ata

devamı...

 
Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.


TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir