Haber

Harikalar Avlusu - Adana Şehir Tiyatrosunda

Harikalar Avlusu - Adana Şehir Tiyatrosunda

2018.01.25 00:00
| |
0
|
9832


Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yepyeni bir oyunla Adanalı sanatseverleri buluşturmaya hazırlanıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yepyeni bir oyunla Adanalı sanatseverleri buluşturmaya hazırlanıyor.  Yunanlı yazar Yakovos Kambanellis’in yazdığı ve Prof. Cahangir Novruzov’un yönettiği ‘Harikalar Avlusu’ isimli oyun, 1 Şubat 2018  Perşembe günü saat 19:00’da Adana Şehir Tiyatroları salonunda Adanalı izleyiciler için perde diyecek. 


İnsan ruhunun derinliklerine inen ve yaşama tutunmak için çırpınan insanların hayatlarından kesitleri izleyeceğimiz ‘Harikalar Avlusu’ isimli oyun için düşüncelerini sorduğumuz, Adana Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni ve AltınKoza A.Ş Genel Müdürü Sayın İsmail Dikilitaş şöyle konuştu: 

‘Adana sanatın başkentidir. Böyle bir şehirde tiyatro yapmak ve hemşerilerimizi salonlarımızda misafir etmek bizler için mutluluk. Aylar süren çalışmalar sonunda çok değerli bir oyunu daha Adanalı tiyatroseverler ile buluşturuyoruz. Bu süreçte hep yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’ye çok teşekkür ediyorum.  Her geçen yıl artan ve turnelerimizle birlikte yüz binlere ulaşan seyirci sayımız ile dolu salonlara oyun oynuyoruz. 

Hem merkez salonumuzda hem de Adanamızın ilçelerine yapacağımız turnelerde, bu yıl da yine tüm sanatseverleri salonlarımızı doldurmaya davet ediyorum. Hemşerilerimizi salonlarımızda misafir etmekten onur duyacağımızı özellikle vurgulamak isterim. Tüm Adana’lılara iyi seriler dilerim.’  Dedi.

 

Anahtar Kelimeler: harikalar avlusu, adana şehir tiyatrosu, adana şehir tiyatrosu sahnesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir