Haber

Haldun Dormen'den Sürpriz Karakter

Haldun Dormen'den Sürpriz Karakter

2018.10.23 00:00
| |
0
|
4044


Bu sezon dört farklı oyunda dört farklı karaktere can veren Haldun Dormen, 65 yıldır ilk günkü heyecanı ve enerjisiyle tiyatro seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.
DUAYEN TİYATROCU, BU SEZON OYNAYACAĞI 4. OYUN OLAN “KÜLLERİN ARASINDAN”DA  KENDİSİNDEN ÇOK FARKLI BİR KARAKTERİ CANLANDIRIYOR!
 
Bu sezon dört farklı oyunda dört farklı karaktere can veren Haldun Dormen,  65 yıldır ilk günkü heyecanı ve enerjisiyle tiyatro seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Duayen tiyatrocu, şu günlerde, hem metnini yazdığı ve başrolünde oynadığı yeni oyunu “Küllerin Arasından”ın provalarını sürdürüyor hem de kasım ayında perdelerini açmanın heyecanını yaşıyor! Arena Oyuncuları prodüksiyonu “Küllerin Arasından”, seyircinin hep merak ettiği sahne arkasının bazen neşeli, bazen hüzünlü, bazen de gergin olaylarını sahneye taşıyor. 
 
Duayen tiyatrocu Haldun Dormen bu sezon oynayacağı 4. oyun olan “Küllerin Arasından”da kendi tiyatroculuk hayatındakinden çok farklı bir karakter olan Cahit Güney karakterini canlandırıyor. Sanat hayatının zirvesindeyken yaşadığı acı olaylar nedeniyle uzun bir süre sahnelere veda eden, bir zamanların büyük aktörü Cahit Güney umulmadık bir teklif almıştır. O Cahit Güney’dir ve bu teklifi geri çevirebilmesi mümkün değildir. Ancak o eşikten geçebilecek gücü var mıdır, “eskisi gibi” olabilmek mümkün müdür kendisi de bilememektedir. Ömrünü kocasına adamış genç ve güzel eşi Ayfer Güney’in ise iki yol vardır önünde. Bu zorlu eşikte ya destek olacaktır Cahit’e ya da uzaklaşıp gidecektir.
 
 
Haldun Dormen’in Taşra Kızı’ndan yola çıkarak yazdığı ve başrolünü oynadığı  “Küllerin Arasından”da, duayen tiyatrocuyla birlikte Defne Yalnız, Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer, Emre Taşkıran, Onur Birgi, Oytun Terzi, Murat Buyruk, Muazzez Serap Naldemir ve Hamit Mutlu rol alıyor. Yönetmeliğini Kerem Atabeyoğlu’nun üstlendiği oyunun, kostüm tasarımında Güler Yiğit, dekorunda Başak Özdoğan, ışık tasarımında Emir Uğurçağ, illüstrasyonlarında M. K. Perker, müziklerinde ise Orhan Enes Kuzu imzası var.
 
Arena Oyuncuları prodüksiyonu olan iki perdelik “Küllerin Arasından” oyunu, kasım ayından itibaren birçok farklı şehir ve tiyatro sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.
 
Bilgi için:
arenaoyunculari.com 
facebook.com/arenaoyunculari,
instagram.com/arenaoyunculari
twitter.com/arenaoyunculari

Anahtar Kelimeler: haldun dormen, küllerin arasından

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir