Haber

Haldun Dormen

Haldun Dormen "Oyunun Oyunu" ile Yeniden Eskişehir'de

2017.08.29 00:00
| |
0
|
5645


Haldun Dormen, Şehir Tiyatroları’nın yeni projesi, “Oyunun Oyunu” ile Eskişehir’de yedinci kez yönetmen koltuğuna oturuyor.

Kurulduğu günden bugün’e Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda yönettiği oyunlar ile Eskişehir seyircisinin sevgisini kazanan usta yönetmen Haldun Dormen, Şehir Tiyatroları’nın yeni projesi, “Oyunun Oyunu” ile Eskişehir’de yedinci kez yönetmen koltuğuna oturuyor. 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2017-2018 tiyatro sezonunun yeni projelerinden biri olan Michael Frayn’ın kaleme aldığı “Oyunun Oyunu” adlı eseri, Haldun Dormen’in yönetmenliğinde sahnelemek üzere provalarına başladı. Lale Eren’in Türkçemize kazandırdığı oyunun dekor tasarımını Başak Özdoğan, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Ali Rıza Tekin üstleniyor. 
Oyunun Oyunu”, yeni bir oyunun provalarına başlayan bir tiyatro topluluğunun başından geçen olayları, oldukça hareketli ve mizah dozu yüksek bir dille anlatan soluksuz bir komedi.
Eskişehir’i ikinci evi olarak gördüğünü her fırsatta dile getiren Haldun Dormen’in yönettiği ‘Oyunun Oyunu’, usta yönetmenin Eskişehir’de büyük bir beğeni ile seyredilen oyunları arasında yer alması ve izleyicileri güldürmesi bekleniyor. Ekim ayı başlarında Eskişehir izleyicisi ile buluşacak olan oyun, sezon boyunca Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye devam edecek. 

Anahtar Kelimeler: eskşeh, haldun dormen, eskişehir şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir