Haber

Erdal Beşikçioğlu'dan

Erdal Beşikçioğlu'dan "Bir Delinin Hatıra Defteri"

2018.04.10 00:00
| |
0
|
33011


Baskıcı devrinde sıradan ve küçük bir devlet memurunun deliliğe doğru gidiş öyküsünü tiyatro sahnesine taşıyor...
ERDAL BEŞİKÇİOĞLU’NDAN  “BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ”Nİ SAKIN KAÇIRMAYIN!
 
Erdal Beşikçioğlu’nun üst düzey oyunculuğu, tükenmeyen enerjisi ve üstün kondisyonuyla çok konuşulan “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyunu, 14 Nisan Cumartesi akşamı TİM Show Center’da İstanbullu tiyatroseverlerle buluşuyor! Gogol’un “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde sıradan ve küçük bir devlet memurunun deliliğe doğru gidiş öyküsünü tiyatro sahnesine taşıyor.
 
Nikolay Vasiliyeviç Gogol’un unutulmaz eseri “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Erdal Beşikçioğlu’nun tek kişilik muhteşem performansıyla büyük ilgi görüyor. Tatbikat Sahnesi tarafından sahnelenen oyunun uyarlamasını ve yönetmenliğini M. Cem Emüler üstleniyor.
 
Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine merkezlenen ve günlük formatında ilerleyen “Bir Delinin Hatıra Defteri”, başkahraman Poprişçin’in deliliğe doğru gidişini anlatır. Poprişçin’in yaşadığı sıkıcı ve tekdüze hayata, bir de müdürünün kızına duyduğu aşk eklenince içinde bulunduğu girdap iyice büyür. Aksentin İvanoviç Poprişçin’in baskıcı sistemde boyun eğmeme çabaları ve yaşadığı psikolojik gel-gitler, kendisini İspanya Kralı sanmasına kadar devam eder ve akıl hastanesine kapatılmasıyla son bulur.
 
14 Nisan 2018 Cumartesi akşamı 20.30’da TİM Show Center’da sahnelenecek tek perdelik “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyununun biletleri, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.
 
Adres: Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii
(Darüşşafaka Kampüsü Yanı)
Maslak 34457 Sarıyer/İstanbul
Tel: 0212 286 66 86
 
Bilgi için: biletix.com
tatbikatsahnesi.com
facebook.com/tatbikatsahnesi
instagram.com/tatbikatsahnesi
twitter.com/tatbikatsa

Anahtar Kelimeler: bir delinin hatıra defteri, erdal beşikçioğlu, Nikolay Vasiliyeviç Gogol, gogol, tatbikat sahnesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir