Haber

Enka Açıkhava'da Yaz Gösterimleri Devam Ediyor.

Enka Açıkhava'da Yaz Gösterimleri Devam Ediyor.

2022.07.27 00:00
| |
0
|
2474


ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda çocuklara illüzyon, büyüklere tiyatro gösterileri...

ENKA Açıkhava Tiyatrosu, 25 Temmuz haftası, sanatseverin keyifle takip ettiği Cimri ve Kral Übü tiyatro oyunları ile illüzyon sanatının Türkiye'deki en ünlü ustalarından Sermet Erkin’i ağırlayacak. 

ENKA Sanat, 25 Temmuz Pazartesi akşamı Tansu Biçer’in yönetmenliğinde ve Serkan Keskin’in çok konuşulan “Harpagon” performansıyla beş sezondur kapalı gişe oynanan Moliere'in ünlü eseri Cimri’yi konuk ediyor.

17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere'in ünlü eserinde tiyatro severler, belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaklar.

27 Temmuz Çarşamba günü ise yaklaşık yarım asırdır sahnelerde binlerce gösteri sunan, illüzyon sanatının Türkiye'deki en ünlü ustalarından Sermet Erkin, interaktif bir illüzyon gösterisi ile çocuklarla buluşacak. İzleyicilerin ilk dakikadan itibaren katılımcı olacakları bu interaktif gösteride, komedi, heyecan, merak ve müzik dolu unutulmayacak bir gösteri yaşanacak.

Edebiyat ve tiyatro tarihinin en önemli metinleri arasında yer alan Kral Übü, 28 Temmuz Pazartesi akşamı Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak. Oyun, Polonya Kralı Venceslas’a suikast düzenleyerek onun yerine geçen Übü Ailesi’nin hikayesine odaklanıyor. Metin, ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in Macbeth, Hamlet ve Kış Masalı oyunlarına pek çok gönderme içerirken, tarihteki tüm zorba ve diktatörlere selam niteliği taşıyor.

Cimri 

Tarih: 25 Temmuz 2022, Pazartesi

Saat: 21.15

16+ / 135 Dakika / İki Perde

 

Sermet Erkin / Çocuklar İçin İnteraktif İllüzyon Gösterisi

Tarih: 27 Temmuz 2022, Çarşamba

Saat: 15.45 

 

Kral Übü

Tarih: 28 Temmuz 2022, Perşembe

Saat: 21.15

14+ / 90 dakika /  Tek Perde 

 

Biletlere Biletix.com ve Biletix satış gişeleri ile ENKA Vakfı Ana Gişesinden ulaşılabilir.   

Anahtar Kelimeler: enka eşref denizhan açıkhava tiyatrosu, enka kültür sanat, cimri, Semaver Kumpanya

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir