TİYATROLAR

Tiyatro Kalemi

BİLGİLER

Durumu: Faaliyette değil
İl/ilçe: İZMİR/KONAK
Adres: Mimar Sinan Mahallesi
Sosyal Medya:

Etkinlik

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerik
Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
0
|
7215


İlişkili Kişiler

Utku Demirkaya
(Koreograf, Oyuncu)
Genco Erkal
(Çevirmen, Dramaturg +6)
Gülsen Tuncer
(Oyuncu)
Hakan Özipek
(Işık Tasarımcısı, Oyuncu)
Tümü

Hakkında

Tiyatro Kalemi toplumun ‘öteki’ kavramının sınırlarını zorlayarak ‘barda tiyatro’ sergilemeye 2010 yılında, uyuşturucu bağımlılığı, hayat kadınları ve travestileri konu alan ‘Karaktersizler’ oyunu ile başlamıştır. Aynı sezon içinde eğlencesi ve argosu bol, Çingenelerin geçmiş gerçeğini kara mizahla harmanlayan ‘Kıpti’ oyunu ile Haymatlos Bar’da seyirci karşısına çıkmıştır.

Her iki oyunun yazarı ve yönetmeni Kamer Yıldız 2011 yılında, Umut Demirci’nin evlilik üzerine sıra dışı bir kurmaca ile kaleme aldığı ‘İkircikli Kalbim’in yönetmenliğini üstlenmiştir. 

Tiyatro Kalemi 2011 yılında, ‘Pantolonunuzu İndirir misiniz?’ ve ‘Sabır’ isimli kısa metraj filmleri çekmiştir. Filmler 2012 Hrant Dink Vakfı Vicdan filmleri yarışmasında, ‘Sabır’ birinci, ‘Pantolonunuzu İndirir misiniz?’ ikinci olarak halk tarafından oylanmıştır.

2010 yılından beri İstanbul’da Sahne Sanatları çalışmalarını sürdüren Tiyatro Kalemi Tiyatro Topluluğu, 2016/2017 tiyatro sezonunda Kamer Yıldız Ok ve Çetin Ok yönetiminde İzmir’de Baykuş Tiyatro ortaklığında, ‘Haydi Masallara’, ‘Kırmızı Başlıklı Kurt’ ve ‘Gökkuşağı Ormanı’ çocuk oyunları perde açmıştır.

 Kamer Yıldız Ok ve Çetin Ok’un uyarlayıp yönettiği, hareket düzenini Utku Demirkaya’nın tasarladığı “IONESCO’NUN SIKINTISI ya da bir yaz dönümü gecesinde bir Kel Şarkıcı” oyunuyla 23 Mart’ta Fuar İzmir Sanat Kültür Merkezi’nde saat 20.30’da prömiyer yapacaktır.
   

facebook/tiyatrokalemi
twitter/tiyatrokalemi
instagram/tiyatrokalemi
 

 

Bilet Fiyatları 

 

Anahtar Kelimeler: tiyatro kalemi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE