Haber

Tiyatro Kalemi tiyatro topluluğu, 2019 – 2020 sezonunda,

Tiyatro Kalemi tiyatro topluluğu, 2019 – 2020 sezonunda,

2019.10.04 00:00
| |
0
|
4097


“GETTODAKİLER” ve “KARAN’IN MEKTUBU” oyunlarını sergilemeye hazırlanıyor.

“GETTODAKİLER” ve “KARAN’IN MEKTUBU” oyunlarını sergilemeye hazırlanıyor. Ayrıca geçen sezon sergilenen üç ödül ve üç adaylığa değer görülen “ŞARKICI” oyunu da sezonun ilk oyunu olacak.

Geçen sezon “ŞARKICI” oyunu, 1980 darbesi sonrası mühürlenen bir müzikholün baş solisti Zümrüd’ün şarkı söylemeye devam edebilmek için vesika almasının zorunlu olduğu bir dönemin buruk hikâyesini anlattı bizlere… 

Bu sezon “GETTODAKİLER” oyunu, sahne üzerinde hareket düzeni ve farklı müzik tasarımıyla düşsel bir atmosfer yaratarak geçmişten günümüze, ırk, dil, din baskılamasıyla gettolara hapsedilen, sıkıştırılan, kötü koşullarda yaşamak zorunda bırakılan insanların yaşamlarına masalsı bir dille yaklaşıyor.

“KARAN’IN MEKTUBU” oyununda ise Tiyatro Kalemi ilk kez tek kişilik bir prodüksiyonda Çetin Ok yönetimi ve performansıyla; sıradan bir yaşamın içinde kimsenin fark etmediği sessiz sakin bir karakter olan Karan’ın, bir benzerlik sonucu sorguya alınıp serbest bırakılmasından sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark edişinin dramını konu alıyor.

Tiyatro Kalemi oyunlarının Yazarlığını ve Yönetmenliğini üstlenen Kamer Yıldız Ok; Oyuncu Kadrosu Melis Caba, Lale Başara, Beldem Şengül, Elif Özdemir, Burak Özbaykuş, , Caner Arıkan, Çetin Ok ve Erkan Kocaman; Koreograf Utku Demirkaya; Müzik Tasarımcıları Atahan Gökdel, Adnan Girgin ve bu sezon dâhil olan Şervan Alpşen; yine bu sezon dâhil olan Kostüm ve Sahne Tasarımcısı Esra Aydemir; Fotoğraf çekimini üstlenecek olan Alihan Aşı; ve Reji Asistanı Yasemin Çetin ile 2019 – 2020 sanat sezonunun provalarına devam ediyor. 

OYUN TARİHLERİ; 
NKHM Konak Halk Sahnesinde; 

18 Ekim Cuma “ŞARKICI”; 2 Kasım Cumartesi-25 Aralık Çarşamba “KARAN’IN MEKTUBU”; 15 Kasım Cuma-11 Aralık Çarşamba “GETTODAKİLER” oyunları sergilenecektir. 
Fuar İzmir Sanat Kültür Merkezinde;
28 Kasım Perşembe-23 Ocak Perşembe “GETTODAKİLER”; 19 Aralık Perşembe “KARAN’IN MEKTUBU” oyunları sergilenecektir.

Tiyatro Kalemi
www.tiyatrokalemi.com
Mail: [email protected]
Facebook/tiyatrokalemi
İnstagram/tiyatrokalemi
Twitter/tiyatrokalemi 
YouTube/tiyatrokalemi

Anahtar Kelimeler: tiyatro kalemi, gettodakiler, karan ın mektubu, şarkıcı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir