Haber

"Shakespare Öldü Aş Bunları" Mart Ayında 5 Farklı Şehirde...

2018.02.19 00:00
| |
0
|
3421


İzmir’li ekip Tiyatro4, iki sezondur İzmir ve İstanbul’da bir çok sahneye konuk olduğu oyunu "Shakespeare Öldü Aş Bunları"

İzmir’li ekip Tiyatro4, iki sezondur İzmir ve İstanbul’da bir çok sahneye konuk olduğu oyunu ‘Shakespeare Öldü Aş Bunları’ ile Mart ayında Ankara, İzmir, Antalya, İstanbul ve Kapadokya’da sahneye çıkacak. 

William Shakespeare’in bir alageyiği vurarak dünya markalarına öncülük etmiş olabileceği fikrini araştıran oyunda; William Shakespeare, Marilyn Monroe, Jean Luc Godard, Werner Heisenberg gibi ikonların birbirine bağlanan yaşamlarının dahil olduğu kaos ve bu kaos içinde bir ilişki yürütmeye çalışan ‘William ve Anna’ nın yaşamları arasında ortaya çıkan bağ trajikomik bir hikayeye dönüşüyor. 

(Kerem IŞIK‘ın Tiyatro4 ve Shakespeare Öldü’ başlıklı yazısından alıntıdır. BİRGÜN PAZAR/5 MART 2017) 
''... daha sonra dünyaca ünlü bir oyun yazarı olacak William’ın bir ala geyiği öldürmesiyle başlayan oyun, Margaret-Ronald, Naomi-Noreena ya da Werner-Niels gibi ikiliklerle desteklenen William-Anna ikiliği üzerinden ‘şimdiyi’ geçmiş üzerinden açımlama çabasına ve başarısızlıkla sonuçlanan bir ilişkinin kötü gitme nedenlerini neredeyse bir polis soruşturması edasıyla ortaya koyma girişimine dönüşürken modern/post-modern göndermelerle aynı zamanda kültürel bir şölen halini de alıyor…’’

Oyun Ekibi
Yazan. Paul POURVEUR, Çeviren. Şaban OL, Yöneten. Kağan ULUCA 
Oyuncular. Derya EFE, Kağan ULUCA, Yönetmen Yrd. Ulvi KAHYAOĞLU, Burak TALI, Reji Asistanları. Andaç BEYHUN, Rahmi SAVRAN, Müzik Direktörü. Utku GÜCOĞLU, Teknik Sorumlu. Murat DERELİ, Grafik Tasarım. Alpgiray KELEM 

OYUN TAKVİMİ

İZMİR 
24 Şubat 20.30 
@Sahne Modda 
02 Mart 20.30
@Sahne Terminal 

ANKARA 
9-10 Mart 20.30 
@Yakîn Sahne 

ANTALYA 
16 Mart 20.30
@Muratpaşa KM


İSTANBUL
22 Mart 20.00
@Kadıköy Theatron

KAPADOKYA
24 Mart 21.00
@Argos in Cappadocia Bezirhane 

 

Detaylı bilgi için tiyatro4.com 

Anahtar Kelimeler: shakespare öldü aş bunları, tiyatro4

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir