Haber

‘Shakespeare Öldü Aş Bunları

‘Shakespeare Öldü Aş Bunları" Mart Ayında Ankara'da

2018.03.04 00:00
| |
0
|
4226


Tiyatro4, ‘Shakespeare Öldü Aş Bunları’ ile çıkacağı turne kapsamında; 9 Mart Cuma ve 10 Mart Cumartesi Ankara Yakîn Sahne’de seyirci ile buluşacak.

Tiyatro4, ‘Shakespeare Öldü Aş Bunları’ ile çıkacağı turne kapsamında; 9 Mart Cuma ve  10 Mart Cumartesi Ankara Yakîn Sahne’de seyirci ile buluşacak. 

Alışılmışın dışında oyunları ve projeleri ile uzun süredir İzmir ve İstanbul seyircisi ile buluşan ekibin ‘Shakespeare Öldü Aş Bunları’ oyununda oyuncular Derya Efe ve Kağan Uluca, seyirciyi neredeyse kapıda karşılıyor ve az sonra belki de parçası olacağı araştırma öncesinde seyircisine eşlik ediyor. 

William Shakespeare, Marilyn Monroe, Ronald Reagen, Werner Heisenberg ve dahası gibi farklı zamanlarda farklı yerlerde yaşayan bir çok karakterin iç içe geçtiği oyunda Derya Efe ve Kağan Uluca; hem anlatıcıları hem de tüm karakterleri oynuyorlar. 

William Shakespeare’in bir alageyiği vurarak dünya markalarına öncülük etmiş olabileceği fikrinin araştırıldığı oyunda; William Shakespeare, Marilyn Monroe, Jean Luc Godard, Werner Heisenberg gibi modern ikonların birbirlerine bağlanan yaşamları ve tüm bunların arasında bir ilişki yürütmeye çalışan ‘William ve Anna’nın arasındaki bağ trajikomik bir hikayeye dönüşüyor.  

Oyun Ekibi
Yazan. Paul POURVEUR, Çeviren. Şaban OL, Yöneten. Kağan ULUCA 
Oyuncular. Derya EFE, Kağan ULUCA, Yönetmen Yrd. Ulvi KAHYAOĞLU, Burak TALI, Reji Asistanları. Andaç BEYHUN, Rahmi SAVRAN, Müzik Direktörü. Utku GÜCOĞLU, Teknik Sorumlu. Murat DERELİ, Grafik Tasarım. Alpgiray KELEM 

ANKARA 
Tarih : 9-10 Mart 20.30 
Yer : Yakîn Sahne 
Maltepe Mahallesi, Necatibey Cd. No:102, 06570 Çankaya/Ankara 
Gişe : 0534 761 53 75
Oyun biletleri sahne gişesi ve biletinial.com’da.
Detaylı bilgi için tiyatro4.com 

Anahtar Kelimeler: shakespare öldü aş bunları, tiyatro4, yakın sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir