Haber

Salıncaktaki İki Kişi İzmir'e Geliyor.

Salıncaktaki İki Kişi İzmir'e Geliyor.

2023.09.06 00:00
| |
0
|
936


Ünlü modern klasik "Salıncakta İki Kişi", yazar William Gibson'un 3 perdelik oyunu. Filmi de çekilen bu romantik eser,

Ünlü modern klâsik 'Salıncakta İki Kişi', yazar William Gibson'un 3 perdelik oyunu. Filmi de çekilen bu romantik eser, Duşan Kovacevic oyunlarının ünlü çevirmeni ve sıradışı yönetmen Bilge Emin'in tek perdelik yorumunda şu sıralar hayli konuşuluyor.

Yeni sezon başlamadan ve kavurucu sıcaklara rağmen geçtiğimiz günlerde prömiyer yapan oyun ilk turnesinde 11 Eylül Pazartesi Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu, 12 Eylül'de ise Bostanlı Suat Taşer Salonu'nda İzmir'li tiyatroseverlerle buluşacak. Sonrasında uluslararası arenada boy gösterecek.

Proje tasarımını Mustafa İri'nin yaptığı 'Salıncakta İki Kişi', Şenay Cevrioğlu, Abdullah Kaan Başkıran ev sahipliği ve Batı Performans Sanatları iş ortaklığında sezona şimdiden iddialı bir giriş yaptı. 

İzmir sonrası 22 Eylül Kırıkkale, 23 Eylül Kastamonu, 24 Eylül Çorum ve 25 Eylül'deki Ankara programımın ardından İstanbul sahnelerinde sıkça göreceğimiz oyunun yönetmen yardımcısı Ekin Deniz Görk. Tasarım ekibinde ise Nalan Alaylı, Cihan Aşar, Ayşegül Erkutay, Mustafa  Türkoğlu, Murat Selçuk ve Fatih Erköse gibi usta isimler var. 

Anahtar Kelimeler: Salıncakta İki Kişi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir