Haber

"Demir"Güzin ve Zeynep Özyağcılar’ın muhteşem performansıyla

2017.03.06 00:00
| |
0
|
4548


İzleyicisine çarpıcı bir anne-kız hikâyesi sunan “Demir”; 15 Mart Çarşamba akşamı Barış Manço Kültür Merkezi’nde...

Feminist yazar olarak bilinen Rona Munro’nun dünyada en çok oynanan oyunu olma özelliğini taşıyan "Demir"; Güzin ve Zeynep Özyağcılar’ın muhteşem performansıyla sahnelenmeye devam ediyor. İzleyicisine çarpıcı bir anne-kız hikâyesi sunan “Demir”; 15 Mart Çarşamba akşamı Barış Manço Kültür Merkezi’nde izlenebilir.   

Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahneye konan “Demir”; müebbet hapse mahkum olan bir anne ile özgürlüğünün farkında olmayan kızının yıllar sonra gelen yüzleşmesini konu alıyor. Serkan Üstüner’in yönetmenliğini üstlendiği oyunun başrollerinde; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay rol alıyor.

İskoçyalı tiyatro oyunu, radyo, sinema filmi ve dizi yazarı olan Rona Munro’nun kaleme aldığı "Demir";15 yıl önce kocasını öldüren ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadın ile annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen bir kızın, ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatıyor. Hapishanenin görüşme odasında ilk anda birbirlerini tanıyamayan anne-kız, konuşmaya başladıktan sonra geçmişi, aslında kendilerini, kendi özlerini ve özlemlerini ararlar.   

Yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören’in üstlendiği “Demir”in, dekor tasarımı Cihan Asar’a, müzikleri ise Selimcan Yalçın’a ait.  

"Demir"; 15 Mart 2017, Çarşamba akşamı 20:30’da Barış Manço Kültür Merkezi sahnesinde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Barış Manço Kültür Merkezi gişesinden temin edilebilir.  

Anahtar Kelimeler: demir, tiyatro martı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir