Haber

Perde Ekim'de Açılıyor!

Perde Ekim'de Açılıyor!

2018.09.25 00:00
| |
0
|
3109


Beyoğlu'nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulcherie, Ekim'de perdelerini yeniden açıyor.

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Ekim'de perdelerini yeniden açıyor. Batı (Kirpi Tiyatro),  Tehlikeli Oyunlar (Seyyar Sahne) ve Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit (Tiyatro Hemhâl) gibi geçtiğimiz sezonda izleme fırsatı bulduğumuz oyunların yanı sıra, Ezgi Çelik'in yazıp oynadığı, Ani Haddeler Pekman'ın yönettiği Hoşdeng oyununu da Ekim ayında izlemek mümkün olacak. Bu yıl 21. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kapsamında ise,  Sahne Pulchérie Hong Kong'dan gelen Sky Bird Group topluluğunu ağırlayacak. Ayrıca bu sezon Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri de devam edecek. Geçtiğimiz yıl Fransa'da çok ses getiren Mathieu Amalric'in 2017 yapımı Barbara filmi Sahne Pulchérie'de izlenebilecek. Yine bu sezon devam eden Beyaz Perdede Tiyatro etkinliği kapsamında ise Eric Ruf rejisiyle Comédie Française'de halen sahnelenmeye devam eden Shakespeare'in unutulmaz eseri Romeo ve Juliet oyununun profesyonel kaydı, Kirpi Tiyatro, Pathé Live ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Sahne Pulchérie'nin ekranında Türkçe üst yazılı olarak izlenebilecek. 

Ekim Ayında Sahne Pulchérie'de: 

5 Ekim Cuma: Tehlikeli Oyunlar – Seyyar Sahne
6 Ekim Cumartesi: Batı – Kirpi Tiyatro
12 Ekim Cuma: Barbara – Film Gösterimi
13 Ekim Cuma: Hoşdeng – Ezgi Çelik
20 Ekim Cumartesi: Romeo ve Juliet – La Comédie Française – Beyaz Perdede Tiyatro  
26 Ekim Cuma: Kukla Festivali – Sky Bird Group (Hong Kong)
27 Ekim Cumartesi: Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit – Tiyatro Hemhâl


Sahne Pulchérie Hakkında: 

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu'nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie'nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Şermola Performans, Seyyar Sahne, Tiyatro Hemhâl, Kirpi Tiyatro ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie'deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor. 


Sahne Pulchérie

[email protected]
Facebook.com/SahnePulcherie
Twitter.com/SahnePulcherie
Instagram.com/sahnepulcherie

Anahtar Kelimeler: sahne pulcherie, batı, tehlikeli oyunlar

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir